Liga šampiona: Zvezda čeka Ruse

Crvena zvezda će biti domaćin jednog od četiri turnira druge faze kvalifikacija Lige šampiona.

Žrebom u Edinburgu određeni su sastavi grupa, a crveno-beli će igrati sa dva ruska kluba – Spartakom iz Volgorada i Sintezom iz Kazanja, čije boje brani Duško Pijetlović, i holandskim Šurmanom.

U ovoj fazi takmiči se i kragujevački Radnički, koji je sa pet pobeda završio kvalifikacioni turnir prve faze u Kragujevcu. Radnički će igrati u grupi u Đenovi, čiji će domaćin biti trofejni Pro Reko.

Turniri se igraju od 11. do 13. oktobra. Prvoplasirani i drugoplasirani po grupama, prolaze u treću fazu, ukrštaju se u četvrtfinalu. Pobednici četiri dvomeča idu u Ligu šampiona, u kojoj je za sada osam klubova sa “vajld kartama”, među kojima je i Partizan. Osvajači trećih mesta idu u Kup Evrope.

Grupa C: Pro Reko (domaćin), Radnički, Mladost, Budva.

Grupa D: Solnok, Duizburg, Oradea (domaćin), Marselj.

Grupa E: Primorje Rijeka (domaćin) Vuljagmeni, Akvakjara, Hanover.

Grupa F: BVK Crvena zvezda (domaćin), Sintez, Spartak, Šurman.