Liga šampiona: Zvezda počela pobedom

U prvom kolu kvalifikacionog turnira druge faze Lige šampiona Crvena zvezda je pobedila Spartak iz Volgograda.

Crvena zvezda – Spartak 12:10 (2:2, 4:2, 4:4, 2:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 1.000. Sudije: Vogel (Mađarska) i Stavridis (Grčka). Igrač više: Crvena zvezda 13 (4), Spartak 16 (5).
CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 1, Rađen 1, Ivošević, Kljajević 1, Vukčević 2, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 1, Prlainović 3, Man 1, Draksimović. Trener: Savić.
SPARTAK: Fedorov, Lazarev, Andrjukov, Češev 2, Anfili, Ašajev 2, Bičkov 2, Sartan 1, Latipov 2, Rekečimski, Lisunov 1, Agarkov, Ivanov. Trener: Karabutov.

U drugoj utakmici prvog kola SIntez je savladao holandski Šurman sa 16:7.

I drugi srpski predstavnik u ovoj fazi takmičenja, kragujevački Radnički je dobro startovao. U grupi u Djenovi pobedio je ekipu Budve sa 16:3 (4:0, 4:1, 3:1, 5:1). U drugom susretu dana domaći Pro Reko je lako izašao na kraj sa zagrebačkom Mladošću – 16:2.

Dalje prolaze po dve ekipe, Zvezda danas igra sa Šurmanom, a Radnički sa Pro Rekom.