Banjica osvojila Trofej Beograda

Trofej Beograda 2014. osvojili su vaterpolisti Banjice. U uzbudljivom i izjednačenom finalu Banjica je pobedila Partizan sa 6:5.

Partizan – Banjica 5:6 (0:1, 1:1, 2:3, 2:1)

PARTIZAN: Gluvajić, Nenadić, Vidaković, Varda, Bradajić, Bulić, Mirković, Kusović, Šišaković, Cvetković, Trajković 4, Ćosić, Gluščević, Šarčev, Radić 1.

BANJICA: Radojević, Dimitrijević, Partkovski, Jasnić, Cerović, Banović 2, Bućan 1, Mitrović 2, Jokić, Aleksić, Taškić, Brkić, Pavkić, Petrović, Latinović 1.

Treće mesto osvojio je Zemun koji je u meču za bronzu pobedio Crvenu zvezdu 1 sa 10:3.

Finale: Partizan – Banjica 5:6.
Za treće mesto: Crvena zvezda 1 – Zemun 3:10.
Za peto mesto: Taš – Crvena zvezda 2 7:5.
Za sedmo mesto: Osijek – Beograd 1 11:7.
Za deveto mesto: Beograd 2 – Singidunum 4:3.

Trodnevni turnir na Banjici, tokom koga je odigrano čak 25 utakmica, je bio i kvalifikacioni za Kup Srbije za 2000. godište. U polufinale nacionalnog kupa direktno su se plasirali Banjica, Partizan i Zemun, a Crvena zvezda i Taš će igrati u baražu.