Srbija šampion Evropskih igara

Srbija je osvojila šampionsku titulu na Prvim evropskim igrama u Bakuu.

Na vaterpolo turniru učestvovali su mlađi juniori (1998 i mlađi), a nade srpskog vaterpola su u finalu pobedile Španiju sa 8:7 (2:3, 1:1, 4:2, 1:1). Većim delom utakmice igralo se gol za gol, Španija je sticala prednost, Srbija izjednačavala. Kada su krajem treće deonice preokrenuli na 7:6 srpski juniori nisu ispuštali vođstvo.

Največi doprinos uspehu ekipe koju je sa klupe vodio selektor Zoran Milenković, inače trener Banjice, dali su vaterpolisti beogradskih klubova.

U selekciji su bili – golmani: Stefan Todorovski (Crvena zvezda), Matija Vlahović (Partizan), igrači u polju:Jasmin Kolašinac (Crvena zvezda), Petar Velkić, Djordje Vučinić,Nikola Lukić,Marko Janković, Petar Kasum (Partizan), Marko Tubić, Dragoljub Rogač, Vladan Mitrović ,Kristijan Šulc (Vojvodina) i Uroš Vuković (Beograd).

Stručni štab činili su: Zoran Milenković (prvi trener), Vladimir Cukić, Mladen Opačić (pomoćni treneri), Vladimir Mijanović (trener golmana),Dušan Drmanac (fizioterapeut)

Rezultati Srbije u Bakuu – takmičenje u grupi: Srbija – Slovačka 14:5, Srbija – Španija 9:10, Srbija – Malta 18:3. Osmina finala: Srbija – Rumunija 8:2. Četvrtfinale: Srbija – Italija 8:7. Polufinale: Srbija – Grčka 13:12, petercima (7:7), finale: Srbija – Španija 8:7.

Na igrama je učestvovala i naša ženska reprezentacija. Srpske mlađe juniorke su zauzele deveto mesto