Pripreme za EP: Selektori Srbije izabrali, Arena se doteruje (FOTO)

panorama2Privode se kraju, kako takmičarske, tako i organizacione, pripreme za Evropsko prvenstvo, koje u nedelju počinje u Beogradu.

Selektor Srbije Dejan Savić odredio je sastav naše selekcije koja će igrati na EP. Prema očekivanju nije bilo promena u odnosu na ekipu koja je letos osvojila titulu prvaka sveta u Kazanju.

Na spisku su:

1. Gojko Pijetlović (Oradea, 179 utakmica)
2. Dušan Mandić (Pro Reko, 99 utakmica 130 golova)
3. Živko Gocić (Solnok, 335 utakmica, 196 golova)
4. Sava Randjelović ( Breša, 63 utakmice, 15 golova)
5. Miloš Ćuk ( Eger, 108 utakmica, 88 golova)
6. Duško Pijetlović (Pro Reko, 242 utakmice i 334 gola)
7. Slobodan Nikić ( Galatasaraj, 332 utakmice 318 golova)
8. Milan Aleksić ( Solnok, 186 utakmica, 112 golova)
9. Nikola Jakšić (Partizan, 27 utakmica, 20 golova)
10. Filip Filipović ( Pro Reko, 276 utakmica, 450 golova)
11. Andrija Prlainović ( Pro Reko, 252 utakmice, 400 golova)
12. Stefan Mitrović ( Solnok, 181 utakmica, 195 golova)
13. Branislav Mitrović ( Eger, 102 utakmice).

velikibazen 2Stručni štab:Dejan Savić (selektor), Uroš Stevanović, Žarko Petrović, Vladimir Pavlović, Stefan Ćirić (treneri), dr Ivan Marijanović (doktor), Vladimir Radović, Marko Jović (fizioterapeut), Aleksandar Janik (kondicioniranje u teretani), Goran Ćanković (tim mendažer), Dejan Stevović (odnosi sa medijima).

Sastav za šampionat odredio je i selektor ženske selekcije Srbije Vladimir Bajković:

Vladana Jovetić (Novi Beograd 011)
Emilija Aleksandrović (Crvena zvezda)
Boglarka Rudič (Seged)
Ivana Ćorović (Crvena zvezda)
Tijana Jakovljević (Crvena zvezda)
Jelena Vuković (Vojvodina)
Dragana Ivković (Crvena zvezda)
Kristina Miladinović (Vračar)
Lara Luka (Crvena zvezda)
Jovana Pantović (Crvena zvezda)
Jovana Dujović (Crvena zvezda)
Jovana Milovanović (Crvena zvezda)
Teodora Rudić (Crvena zvezda)

U stručnom štabu su pored Bajkovića još treneri Miloš Bradić i Vladimir Mijanović, fizioterapeut Aleksandra Bjedov, doktori Milena Šćepanović i Dragan Mitrović.

U Beogradskoj Areni je skoro sve spremno za početak šampionata, koji startuje u nedelju i trajaće do 23. januara Napunjena su oba bazena, za takmičenje i za zagrevanje. Glavni poslovi su obavljeni, preostalo je još “udaranje završnog glanca”.

malibazenMuška reprezentacija Srbije prvu utakmicu igra u nedelju, kada se sastaje sa Hrvatskom (20.30), a u grupi su još Francuska i Malta.

Naša ženska selekcija će startovati u ponedeljak, utakmicom sa Nemačkom (17.15) u prvom kolu grupe u kojoj su još Hrvatska, Italija, Španija i Francuska.