Srbija bolja i od Slovaka na redu četvrtfinale

vsbdulSrbija je u osmini finala EP sa 10:5 pobedila Slovačku i  plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva u kojem će u ponedeljaku 20.15 igrati sa pobednikom duela Rusija – Nemačka. Slovaci su pred prepunom Arenom, pružili dobar otpor

Slovačka je i u prvoj četvrtini bila potpuno ravnopravan rival. Dva puta je stizala prednost Srbije stvorenu golovima Ćuka na asistenciju Gocića i Filipovića sa igračem više. Filipović je sebi svojstven način „pocepao“mrežu 56 sekundi pre prvog odmora ali je Hrošik sa istekom napada izjednačio.

Za rezultatsku prednost se u prva dva minuta druge četvrtine pobrinuo Milan Aleksić.Duško Pijetlović na dodavanje Prlainovića sa igračem više pogađa za 6:3. Do kraja četvrtine Famera je smanjio .

Srbija je kontrolisala igru, povećavala prednost. Mitrović pa Pijetlović za 8:4. Famera je smanjio pošto je lopta udarila u blok, promenila pravac.
U poseldnjoj četvrtini na golu Srbije bio je Gojko Pijetlović. Na polovini Prlainović je na dodavanje Filipovića povisio na 9:5. Isti igrač je iz peterca napravio dvostruku razliku 10:5 tačno 90 sekundi pre kraja.U narednom napadu i Slovačka je zaradila peterac, ali Famera nije izveo udarac po propisima.

Na konferenciji za medije pojavili su se posle 15.minutnog rasplivavanja Miloš Ćuk i Sava Ranđelović.
– Nije bilo lako, Slovaci su odigrali dobro i nateralni nas na veliki napor. Najvažnije je da smo na vreme uspostavili naš ritam i uspešno utakmicu priveli kraju – rekao je Ranđelović.

Miloš Ćuk je ovako video meč:
– Potrošili smo se više nego što smo mislili. Morali smo u drugom poluvremenu da budemo angažovaniji, sa više plivanja kako bi stvarali višak u njihovoj odbrani.Okrećemo se četvrtfinalu i jako je bitno da se oporavimo. Ponavljam više energije je utrošeno nego što smo želeli. Bili smo nestrpljivi i nervozni jer nas nije hteo šut. Nismo primili puno golova ali nismo ni dali koliko smo mogli. Imamo dakle na čemu da radimo do četvrtfinala.

Srbija – Slovačka 10:5 (3:3, 3:1, 2:1,2:0)

Kombank arena. Gledalaca: 11.000. Sudije: Kun (Mađarska) i Santoš (Portugalija). Igrač više: Srbija 4 (4), Slovačka 3 (2). Peterci: Srbija 1 (1), Slovačka 1 (0).
SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 1, S.Mitrović 1, B.Mitrović, Selektor: Savić
SLOVAČKA: Kozmer, Famera, Zatovič 2, Hrošik 2, Durik, Balaž, Seman, Tkač, Belik, Polovič, Kolarik, Bruder 1, Gogola. Selektor: Esteljer.

ŽENSKI TURNIR
A grupa, četvrto kolo: Portugal – Mađarska 0:25, Grčka – Turska 28:3, Rusija – Holandija 7:14.
Plasman: Holandija 12, Mađarska 9, Rusija 0, Grčka 6, Portugal 0, Turska 0.