Beograd osvojio Trofej Beograda

Nade Vaterpolo kluba Beograd osvojile su pobednički pehar na ovogodišnjem “Trofeju Beograda”, održanom u “Pinkiju”.

Nadmetali su se dečaci rođeni 2005. i mlađi. Beograd je u finalu pobedio Partizan. Treće mesto osvojio je domaćin turnira, Zemun, koji je u duelu za bronzu bio bolji od Starog grada. Peto i šesto mesto podelili su Crvena zvezda i Banjaluka.

Partizan

Tokom trodnevnog trakmičenja odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih mečeva, a sve ekipe su vodile izuzetno korektnu borba. Ni u jednom meču nije dosuđen nesportski prekršaj. Atmosfera oko bazena takođe zaslužuje sve pohvale, jer ekipe su imale sportsku podršku publike. Tehnički organizator Zemun je obezbedio sve rekvizite i potrebnu opremu.

Turnir je po tradiciji organizovao Vaterpolo savez Beograda, pod pokroviteljstvom gradskog Sekretarijata za sport.

Rezultati

A grupa – Prvo kolo: Crvena zvezda – Partizan 4:6. Slobodan Stari grad . Drugo kolo: Crvena zvezda – Stari grad 4:8. Slobodan Partizan. Treće kolo: Partizan – Stari grad 6:4. Slobodna Crvena zvezda. Plasman: Partizan 6, Stari grad 3, Crvena zvezda bez bodova.

B grupa – Prvo kolo: Zemun – Beograd 6:7. Slobodna Banjaluka. Drugo kolo: Banjaluka – Beograd 3:17. Slobodan Zemun. Treće kolo: Banjaluka – Zemun 3:12. Slobodan Beograd. Plasman: Beograd 6, Zemun 3, Banjaluka bez bodova.

Polufinale:Partizan – Zemun 8:3, Stari grad – Beograd 5:12.

Za treće mesto: Zemun – Stari grad 9:5.
Finale: Partizan – Beograd 5:10.

Konačan plasman: 1. Beograd, 2. Partizan, 3. Zemun, 4. Stari grad, 5/6. Crvena zvezda, 5/6. Banjaluka.