Partizan i Zvezda u finalu Kupa

[recent_post_slider design=”design-1”]
Veliki beogradski rivali Partizan i Crvena zvezda boriće se u četvrtak (16.45) na niškom “Čairu” za pehar Kupa Srbije.

Danas u polufinalu Partizan je ppobedio Vojvodinu sa 12:6, a Zvezda je bila bolja od Šapca – 11:6.

U prvom polufinalu Partizan je, teže nego što se očekivalo, savladao Vojvodinu sa 12:6, ali do ubedljivog trijumfa došao je tek u završnim minutima. Vojovodina se držala do polovine poslednje četvrtine , a kad je Jakšić povisio na 9:6 bilo je jasno da će favorit ipak stići do finala.

Vojvodina – Partizan 6:12 (2:3, 1:3, 2:1, 1:5)

Niš – Bazen: SC Čair. Gledalaca: 500. Sudije: Raković i Milović (Beograd). Igrač više: Vokvodina 6 (2), Partizan 8 (4). Dva igrača više: Vojvodina 1 (0). Peterci: Partizan 1 (0).

VOJVODINA: Filipović (6 odbrana), Marić, Maksimović 1, Čabrilo 1, Mitrović, Vitorović, Zamit 1, Rogač 1, Tubić 1, Šulc, Vasić 1, Marčeta. Trener: Cukić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Dobožanov (9 odbrana), Radanović 1, F. Janković, Tanasković, Lazić, Manojlović 3, Drašović, Andrejević 1, Jakšić 2, Radojević, Stojanović 1, M. Janković 4, Belopavlović, Toholj. Trener: Milenković.

U drugom polufinalu Šapčani su bili ravnopravan protivnik u prvoj, pa onda i do polovine druge deonice. Prvi su i poveli, a ispostavilo se da im je to bilo i jedino vođstvo.

Stefan Ilić i Dragan Drašković su sa 3:3 Zvezdu doveli na 5:3 pred petominutni odmor. Usledio je nastavak serije, dva puta je pogodio LJubenović, zatim Bjelić i Peković. Zvezda je imala ogromnih 9:3 pred odlazak na poslednji odmor. Golman Kralj je već krenuo ka ivici bazena što je lukavo primetio kolega sa druge strane Darko Aleksić i savladao ga sa svog gola.

Crvena zvezda – Šabac 11:6 (2:2, 3:1, 4:1, 2:2)

Niš – Bazen: SC Čair. Gledalaca: 250. Sudije: Golijanin (Beograd), Jovanečević (Vrnjačka banja). Isključenja: Crvena zvezda 8, Šabac 9.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić, Jović, Ivošević, Šuberić, Ilić 1, Bijelić, LJubenović 3, Nikolov 1, Ćorić, Drašković 2, Peković 1, Todorovski, Bursać 1. Trener: Nikolić.

ŠABAC: Aleksić 1, Močanin, Marković 2, Petković, Budurin 2, Tešić, Car, Lazarević, Bogićević, Tenžera, Manić, Cvetković 1, Milović, Ukumanov. Trener: Nikolić.