Juniorke Srbije u borbi za sedmo mesto na EP u Novom Sadu

Mlađe juniorke Srbije će se boriti za sedmo mesto poslednjeg dana Evropskog prvenstva za igračice do 17 godina u Novom Sadu.

Srpkinje su već i plasmanom u četvrtfinale, među osam najboljih postigle solidan uspeh, a malo je nedostajalo da naprave i neki korak više.

Srbija je danas je u polufinalu razigravanja od 5. do 8. mesta izgubila od Velike Britanije posle peteraca – 8:10.
Velika Britanija je odlično počela meč i već sredinom druge četvrtine povela sa 4:0. Međutim ubrzo je počela dominacija našeg nacionalnog tima. Serijom od 6:1 srpske juniorke su došle do prvog vođstva (6:5, pet i po minuta pre kraja meča). Britanke su pogotkom Ketlerove izborile remi i peterce. U penal seriji dve srpske igračice nisu uspele da savladaju golmana Velike Britanije. Čivar mreže Srbije Andela Petrović je odbranila prvi šut u penal seriji, ali britanske igračice su bile precizne u naredna četiri pokušaja i stigle do obede.

Rival Srbije u meču za sedmu poziciju biće Rusija

Srbija – Velika Britanija 8:10 (0:1,2:3,2:1,2:1-2:4)

SPENS. Gledalaca 300. Sudije: Marja (Mađarska), Kunikova (Slovačka). Igrač više: Srbija 7 (1), Belika Britanija 5 (1): Peterci: Srbija 1 (1), Velika Britanija 2 (1)

SRBIJA: Petrović, Švec, Avdić, Milićević 1, Josifović 1, Mitić, Luka 2, Novaković 2, Kaplarević, Ilić, Gašić 1, Sekulić 1, Travar.

VELIKA BRITANIJA: Džekson, Klaperton 2, Pajper 1, Tarner 1, Vitaker 1, Ešton 1, Kutler 3, Poter, Istvud, Grenslejd, Dandi, Vordlej 1, O Donel

Dosadašnji rezultati Srbije na EP u Novom Sadu

A grupa: Srbija – Češka 22:1, Srbija – Francuska 19:1, Srbija – Italija 6:11. Plasman: Italija 9, Srbija 6, Francuska 3, Slovačka 0.
Osmina finala (plej-of za četvrtfinale): Srbija – Bugarska 22:5.
Četvrtfinale: Srbija – Holandija 6:13
Razigravanje od 5. do 8. mesta: Srbija – Velika Britanija 8:10 (peterci, 6:6).