Skoro 50 beogradskih timova u Kupu Srbije za mlađe kategorije

Nova sezona takmičenja pod pokroviteljstvom Vaterpolo saveza Beograda počela je prvim mečevima regionalnih kvalifikacija za Kup Srbije za igrače rođene 2006. i mlađe.

Za Kup Srbije za mlađe kategorije ove sezone se prijavilo 48 ekipa iz Beograda u četiri uzrasne kategorije. Tako će u okviru beogradskih kvalifikacija od novembra, do januara za kada su planirani finalni turniri, biti odigrano više od 130 utakmica.

Ove sezone najmasovnije su kvalifikacije za 15-godišnjake (rođeni 2003. i mlađi), u kojima učestvuje 14 klubova. Za plasman u polufinale Kupa za 12-godišnjake (2006. i mlađi) bori se 13 timova iz glavnog grada. Jedanaest ekipa učestvuje u kvalifikacijama za najstariji uzrast (17-godišnjaci), a deset na turniru za vaterpoliste rođene 2005. i mlađe.

Po najbolje četiri ekipe iz beogradskih kvalifikacija u svakom uzrastu plasiraće se na polufinalne turnire Kupa Srbije.

Kvaifikacije za Kup Srbije za 17-godišnjake (2001. i mlađi)

GRUPA A (SRC Banjica): VK Partizan 1, VK Zemun, VK Singidunum, BVK Crvena zvezda 2, VK Vukovi, VK Taš. (Prva tri kola igraju se 18. i 19, četvrto i peto 26.novembra).

GRUPA B (SRC “Milan Gale Muškatirović”) : VK Partizan 2, BVK Crvena zvezda 1, VK Beograd , VK Banjica, VK Stari grad. (prva četiri kola igraju se 2. i 3. decembra, peto 6. decembra)

FINALNA GRUPA; A1, A2, B1, B2. Datum odigravanja turnira biće nakndano određen (januar 2018 – period između dva raspusta)

Kvalifikacije za Kup Srbije za 15-godišnjake (2003. i mlađi)

GRUPA A (Banjica): VK Partizan 1, VK Zemun, VK Banjica, VK Singidunum, VK Partizan 2 , VK Beograd 1, VK Novi Beograd 011 1. (Prva tri kola igraju se 2. i 3. decembra, četvrto i peto 9. decembra, šesto i sedmo 10. decembra)