Beoval (15 godina): Stari grad i Crvena zvezda u polufinalu Kupa Srbije

Ekipe Starog grada i Crvene zvezde prvi su predstavnici Beograda u polufinalu Kupa Srbije za vaterpoliste do 15 godina.

Turnir B grupe Beovala za igrače rođene 2003. i mlađe, koji je ujedno i regionalno kvalifikaciono takmičenje VSB za Kup Srbije, odigran je na bazenu “Milan Gale Muškatirović”. Domaći Stari grad je zauzeo prvo, Crvena zvezda drugo mesto.

Prve dve ekipe plasirale su se na finalni turnir Beovala (beogradskih kvalifikacija) , gde će odmeriti snage sa dva najbola tima iz A grupe.  Svi učesnici finalnog turnira plasiraće se u polufinale Kupa. Na osnovu konačnog plasmana u gradskim kvalifikacijama biće određeno ko će igrati u kojoj grupi polufinala.

Na turniru na Dorćolu učestvovalo je sedam ekipa, a Stari grad je prvo mesto osvojio sa maksimalnih 18 bodova. Domaći su u svih šest utakmica zabeležili ubedljive pobede. Bili su vrlo sigurnii u derbijima protiv Zvezde (11:6) i Taša (10:5).

Zvezda je osvojila drugu poziciju ispred Taša. Odluka o drugom mestu je, ispostavilo se, pala u drugom kolu, u kome su crveno-beli savladali Taš sa 11:9.

Četvrto mesto pripalo je Beogradu 2, Novi Beograd 011 2 je peti, Vračar šesti, a obrenovački TENT sedmi..

Takmičenje u Grupi A, koja će se igrati na Banjici počinje 2. decembra. Učestvuju: VK Partizan 1, VK Zemun, VK Banjica, VK Singidunum, VK Partizan 2 , VK Beograd 1, VK Novi Beograd 011 1. (Prva tri kola igraju se 2. i 3. decembra, četvrto i peto 9. decembra, šesto i sedmo 10. decembra)