Kup Srbije (2005): Beograd, Zemun, Partizan 1 i Taš nastavljaju borbu za trofej

Ekipe Zemuna, Taša, Partizana 1 i Beograda predstavljaće glavni grad u polufinalu Kupa Srbije za 13-godišnjake (2005. godište i mlađi).

Prvi deo kvalifikacija regiona VS Beograda za Kup Srbije za ovaj uzrast odigran je na Banjici, učestvovalo je deset ekipa podeljenih u dve grupe.

Zemun je dominirao u A grupi. Ostvario je četiri ubedljive pobede i osvojio prvo mesto ispred Taša, Crvene zvezde, Singidunuma i Dorćola.

U B grupi prvi je bio Beograd, a drugi Partizan 1. Susret ove dve ekipe, odigran u trećem kolu opravdao je epitet derbija turnira. U duelu dve jake odbrane Beograd je crno-bele savladao sa 4:3 i sa tri boda iz ovog meča praktično obezbedio prvu poziciju u grupi. Iza Partizana 1 plasirali su se Stari grad, Novi Beograd 011 i Partizan 2.

Konačan plasman u beogradskim kvalifikacijama za 13-godišnjake biće poznat posle mečeva finalne grupe, koja će takođe biti održana na Banjici. Ekipe koje su igrale u istoj grupi “prenose” svoje međusobne rezultate na završni turnir gradskih kvalifikacija, na kojima će se sastati sa prva dva  tima iz druge grupe. Prvo kolo finalne grupe igra se 28. januara pre podne, a drugo istog dana popodne.

U polufinalu  Kupa Srbije će sem četiri ekipe iz glavnog grada učestvovati i po dve iz VS Vojvodine i VS Centralne, Južne i Zapadne Srbije. Prvoplasirani i četvrtoplasirani iz beogradskih kvaliifikacija učesttvovaće u A grupi, a drugoplasirani i trećeplasirani u B gruipi polufinala. Turniri ppolufinala igraće se 24. i 25. februara. Mesec dana kasnije na programu je finale, na kome će se za pehar boriti po tri najbolja tima iz obe grupe polufinala

A grupa

Prvo kolo