Završene kvalifikacije za Kup za 17-godišnjake

Finalnim turnirom na bazenu Banjica  završene su  kvalifikacije regiona VS Beograda za Kup Srbije za 17-godišnjake (2001. godište i mlađi)

Prvo mesto osvojili su juniori Partizana 1, ispred Crvene zvezde, Partizana 2 i Taša. Sva četiri kluba su se u polufinale Kupa plasirali još posle prve faze takmičenja, (nadmetanje po grupama), ali finalni turnir je igran jer je plasman od prvog do četvrtog mesta bitan zbog rasporeda po grupama polufinala Kupa.

Partizan 1 je do prvog mesta došao ubedljivo. Iz takmičenja u grupi A gradskih kvalifikacija “preneo” je pobedu nad Tašom, a na finalnom turniru je u derbiju savladao Crvenu zvezdu i Partizan 2.

Partizan 1 i Taš će igrati u A grupi polufinala, a Crvena zvezda i Partizan 2 u B grupi polufinala Kupa Srbije.

Finalni turnir kvalifikacija VSB za igrače rođene 2001. i mlađe

Prvo kolo
Partizan 2 – Taš 7:6
Crvena zvezda – Partizan 1 5:9

Drugo kolo
Partizan 2 – Partizan 1 5:15
Taš – Crvena zvezda 2:12

Rezultati preneti iz takmičenja po grupama: Crvena zvezda – Partizan 2 12:6, Taš – Partizan 1 4:13.

Plasman
1. Partizan 1
2. Crvena zvezda
3. Partizan 2
4. Taš

Sastavi grupa u polufinalu Kupa Srbije (10 – 11. mart)

GRUPA A: VSB 1, VSCJZS 1, VSV 2, VSB 4.
GRUPA B: VSV 1, VSB 2, VSCJZS 2, VSB 3.