Kvalifikacije za PS (2006): Partizan 1 najbolji u B grupi

Partizan 1 i Taš prvi su predstavnici Beograda u polufinalu Prvenstva Srbije za 12-godišnjake (2006. godište i mlađi).

Proteklog vikenda (4 – 6. maj) održano je takmičenje u Grupi B beogradskih kvalifikacija. Domaćin turnira bio je obrenovački TENT, a Partizan 1 je prvo mesto osvojio postigavši pet ubedljivih pobeda. U tri meča nije primio ni gol. Taš je skupio 12 bodova. Zabeležio je tri ubedljiva trijumfa, dok ih je namučio samo poslednjeplasirani Dorćolom koga su savladali sa 10:8.

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije za 12-godišnjake

B grupa

1. kolo
Partizan 1 – Vračar 22:0, Beograd 1 – Dorćol 15:5, Taš – TENT 16:9.
2. kolo
Vračar – Dorćol 11:1, Partizan 1 – Taš 14:5, TENT – Beograd 1 7:9.
3. kolo
Taš – Vračar 13:3, Beograd 1 – Partizan 1 3:17, Dorćol – TENT 2:12.
4. kolo
Partizan 1 – Dorćol 16:0, Taš – Beograd 1 14:5, Vračar – TENT 4:11.

6. Dorćol 0

Takmičenje u A grupi kvalifikacija u toku je na bazenu „Pinki“, učestvuje sedam timova: Partizan 2, Zemun, Crvena zvezda, Stari grad, Novi Beograd, Vukovi, Beograd 2. Najbolje dve ekipe takođe prolaze u polufinale Prvenstva Srbije, a prethodno će igrati protiv Partizana 1 i Taša na finalnom turniru gradskih kvalifikacija.