Zvezda ispred dva Partizana i Zemuna u kvalifikacijama PS za 17-godišnjake

Vaterpolo savez Beograda će u polufinalu Prvenstva Srbije za 17-godišnjake (2001. i mlađi) predstavljati Crvena zvezda, Partizan 2, Partizan 1 i Zemun.

U beogradskim kvalifikacijama za ovaj takmičarski uzrast učestvovalo je deset timova. Utakmice po grupama prve faze odigrane su na Banjici i na bazenu SC “Milan Gale Muškatirović”

Partizan 1 je osvojio prvo mesto na Banjici. Crno-beli su turnir počeli “tesnom” pobedom nad Tašom (8:7), a potom nanizao tri trijumfa i osvojio prvu poziciju, ispred Zemunaca, koji su u duelu koji je odlučivao o drugoj poziciji nadigrali Beograd (10:8).

Partizan 2 i Crvena zvezda su dominirali u grupi na SC “Milan Gale Muškatirović”, oba kluba su ostvarili po tri ubedljiva trijumfa. U derbiju, u drugom kolu, Crvena zvezda je posle velike borbe savladala “crno-bele” sa 7:6 i, pre svega zahvaljujućitoj pobedi stigla do čelne pozicije u grupi.

Zbog promene kalendara VS Srbije, finalni turnir gradskih kvalifikacija odigran je odmah po završetku takmičenja po grupama. U finalnoj grupi na Banjici, Zvezda je nastavila u dobrom ritmu, bila je bolja i od Partizana 1 i od Zemuna. Drugo mesto u gradskim kvalifikacijama je osvojio Partizan 2, koji je u crno-belom derbiju slavio sa 11:9, Partizan 1 je treći a Zemun četvrti.

Polufinalni turniri biće odigrani već predstojećeg vikenda u Nišu i Kragujevcu. Zvezda i Zemun će se za plasman na “Fajnal siks” boriti u Kragujevcu,a dva Partizana u Nišu.