Završena seniorska prvenstva: Obe titule ostale u Beogradu

Završena je sezona seniorskih nacionalih klupskih takmičenja.

Obe titule šampiona ostale su u Beogradu.

Vaterpolistkinje Crvene zvezde osvojile su petu uzastopnu šampionsku krunu. Večeras, u drugoj utakmici finala ženskog šampionata države, Zvezda je na bazenu SC “Milan Gale Muškatirović” pobedila Palilulu 7:3 (1:0, 2:1`, 2:0, 2:2). Crveno-bele su slavile i u prvom susretu, odigranom u subotu na Tašmajdanu 9:4 (0:1, 2:0, 3:2, 4:1) i tako otvorile put ka petoj tituli nacionalnog šampiona.

Pre nekoliko dana Partizan je pobedom nad Zemunom u 14. kolu Super lige (14:3), “overio” 29. krunu, četvrtu u nizu.

Plasman Super lige Srbije: Plasman: Partizan 37, Crvena zvezda 36, Šabac 30, Vojvodina 28, Nais 13, Radnički 13, Valjevo 9, Zemun bez bodova.

Vaterpolistkinje Zvezde i vaterpolisti Partizana su ove sezone osvojili”duple krune”, jer u decembru su trijumfovali u Kupu Srbije.

Fotografije: VSS/Milan Rašić i VK Partizan