SP za mlađe juniorke: Srbiji izmaklo treće mesto u grupi

Reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u razigravanje za četvrtfinale na Svetskom prvenstvu za mlađe juniorke (2000. godište i mlađe) na beogradskom SC “Milan Gale Muškatirović”. Naša selekcija će se boriti za plasman od 13. do 16. mesta.

Posle više-manje očekivanih poraza od Španije i Italije u prva dva kola , Srbija se danas sastala sa Kanadom, u meču koji je odlučivao o trećoj poziciji Grupe A .

Kanađanke su većim delom  meča vodile.  Srpkinje ni u jednom trenutku nisu bile u prednosti, mada su uglavnom bile ravnopravan rival. Ipak, nisu uspele da odigraju celu utakmicu na istom nivou.

U drugo poluvreme ekipe su krenule sa iste polazne tačke. Na poluvremenu rezultat je bio 4:4, a onda je usledio pad naše selekcije . Kanada je serijom od 4:0 do kraja treće četvrtine stigla do najveće prednosti – 8:4.

Srpkinje se nisu predale i odgovorile sa četiri gola u nizu u razmaku od nešto više od tri minuta (od 28. do 31. minuta) i izjednačile. Ipak, Kanada je u poslednjih 70 sekundi sa dva gola stigla do pobede 10:8 (3:2, 1:2, 4:0, 2:4) i trećeg mesta.

Srbija će se u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta u četvrtak (11.40) sastati sa četvrtoplasiranom selekcijom B grupe, Brazilom

Inače, u prvom kolu Srbija je izgubila od jednog od najvećih favorita, Španije 26:4. U drugom kolu naše vaterpolistkinje su znatno popravile utisak. U meču protiv Italije su vodile sa 3:1, ali na kraju su Italijanke slavile sa 12:8.

Srbija na prvenstvu igra u sastavu: Petrović, Švec, Mišković, Milićević, Josifović, Avdić, Luka, Novaković, Kaplarević, Ilić, Gašić, Lujić, Travar. Savezni trener: Dragana Ivković. Najbolji strelac u našem timu u takmičenju po grupi, sa šest golova bila je Lolita Avdic. Anja Švec i Nađa Novaković su postigle po tri, Nina Josifović, Lara Luka i Anja Mišković po dva, a Janja Kaplarević i Andrea Gagić po 1.

Svetsko prvenstvo za mlađe juniorke (Beograd, 27.8. – 2.9. 2018.), takmičenje po grupama

A grupa

Prvo kolo: Kanada – Italija 13:15,Španija – Srbija 26:4.
Drugo kolo: Italija – Srbija 12:8,Španija – Kanada 16:6.
Treće kolo: Španija – Italija 13:6, Kanada – Srbija 10:8.

Plasman: 1. Španija 6, 2. Italija 4, 3. Kanada 2, 4. Srbija bez bodova.

B grupa

Prvo kolo: Uzbekistan – Australija 5:18, Grčka – Brazil 18:6
Drugo kolo: Brazil – Australija 6:15, Uzbekistan – Grčka 10:21
Treće kolo: Uzbekistan – Brazil 9:9, Grčka – Australija 9:9.

Plasman: 1. Grčka 5 (gol razlika + 23) , 2. Australija 5 (+22), 3.4. Uzbekistan 1 (- 24), 4. Brazil 1 (- 21),

Plasman trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe sa istim brojem bodova određuje se na osnovu toga ko je postigao bolji rezultat u meču sa pobednikom grupe

C grupa

Prvo kolo: Kazahstan – SAD 2:26, Holandija – Argentina 20:5.
Drugo kolo: Argentina – SAD 2:25,Kazahstan – Mađarska 3:18.
Treće kolo: Kazahstan – Argentina 11:8, Mađarska – SAD 7:8.

Plasman: 1. SAD 6, Mađarska 4, 3. Kazahstan 2, 4. Argentina bez bodova.

D grupa

Prvo kolo: Novi Zeland – Rusija 11:15, Holandija – Južna Afrika 18:3.
Drugo kolo: Rusija – Južna Afrika 23:1, Novi Zeland – Holandija 9:16.
Treće kolo: Novi Zeland – Južna Afrika 11:5, Holandija – Rusija 15:13.

Plasman: 1. Holandija 6, 2. Rusija 4, 3. Novi Zeland 2, 4. Južna Afrika bez bodova.

Pobednici grupa su se direktno plasirali u četvrtfinale, drugoplasirani i trećeplasirani razigravaju u baražu za četvrtfinale, a poslednjeplasirane ekipe u grupama, bore se za 13. mesto.