Srbija zauzela 15. mesto na SP za mlađe juniorke

Vaterpolistkinje Srbije zauzele su 15. mesto na Četvrtom prvenstvu sveta za mlađe juniorke, koje je se ove sedmice igra u Beogradu, na bazenu SC “Milan Gale Muškatirović.

Jedini trijumf naša selekcija je upisala danas, u meču za 15. poziciju, u kome je deklasirala Argentinu – 18:8.

Od našeg tima se očekivao bolji plasman, ali u prethodnim mečevima je Srbija igrala sa dosa oscilacija. Posle tri poraza u grupi (od Španije, Italije i Kanade), Srbija se u prvom meču za plasman od 13. do 16. pozicije sastala sa Brazilom. Domaći tim je odlično počeo. U 11. minutu Srbija je vodila sa 4:1, ali do kraja utakmice je samo još jednom zatresla mrežu Brazilki. Na sredini poslednje četvrtine bilo je 5:5, a u preostalom vremenu Brazil je sa tri gola došao do trijumfa 8:5 (1:3, 3:1, 1:1, 3:0).

Ana Milićević prima nagradu za najbolju igračicu utakmice Foto: VS Srbije

Poslednji susret Srbija je odigrala danas u ranim jutarnjim časovima, meč sa Argentinom počeo je u 9 sati. Naš tim je korektnom igrom od početka dominirao i napunio mrežu rivala – 18:8 (4:1, 4:1, 4:2, 6:4).

Srbija je igrala u sastavu: Petrović, Švec 1, Mišković, Milićević 5, Josifović 2, Avdić 3, Luka 3, Novaković 2, Kaplarević 1, Ilić 1, Gašić, Lujić, Travar. Savezni trener: Ivković.  Petostruki strelac Ana Milićević proglašena je za najbolju igračicu utakmice.

Naše mlade vaterpolistkinje možda i nisu imale dovoljno sreće prilikom žreba, jer do polufinala su došle dve selekcije iz grupe u kojoj su igrale domaće – prvak Evrope Španija i Italija, dok Kanada igra vrlo dobro u razigravanju.

U polufinalu će se sastati Španija – Grčka i Italija – Australija.