Kvalifikacije za Kup Srbije (2005): Beograd 1 bez premca u Grupi A

Ekipa Beograda 1 ubedljivo je osvojila prvo mesto u A grupi beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za 14-godišnjake (2005. i mlađi). Na turniru, koji je danas završen na Banjici, učestvovalo je osam ekipa. Uz Beograd 1 u polufinale nacionalnog Kupa plasirao se i Partizan Novi Beograd, koji je zauzeo drugu poziciju.

“Ajkule sa Taša” su dominirale od prvog kola. U šest mečeva Beograd je rivale pobedio dvocifrenom gol razlikom, dok je u derbiju ekupu Partizana Novi Beograd savladao sa 8:4.

Partizan Novi Beograd je ostvario šest trijumfa. Uglavnom je slavio ubedljive pobede, a ključni trijumf u borbi za drugo mesto postigao je nadmašivši Partizan 2 (8:4).

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije (2005. godište i mlađi)

8. Zemun 2  0

Takmičenje u B grupi biće održano takođe na Banjici,od 21. do 25. novembra. Učestvuju Partizan 1, Zemun 1, Crvena zvezda, TENT, Beograd 2, Taš 2 i Košutnjak.

Beograd 1, Partizan Novi Beograd i prve dve ekipe iz B grupe će igrati na finalnom turniru kvalifikacija VS Beograda. U skladu sa plasmanom na završnom turniru klubovi će biti prijavljeni za polufinale Kupa Srbije. Pobednik i četvrtoplasirani u beogradskim kvalifikacijama će igrati u prvoj, a drugoplasirani i trećeplasirani u drugoj grupi polufinala.