Kup Srbije za 17-godišnjake: Crveno-belima bronza, Radnički prvi

Pobednički trofej u Kupu Srbije za mlađe juniore (2002. godište i mlađi) osvojio je kragujevački Radnički, a najuspešniji beogradski klub bila je Crvena zvezda, koja se okitila bronzanom medaljom.

Finalni turnir za 17-godišnjake odigran je u Kragujevcu. Crvena zvezda je jedina u sva tri kola uspela da zabeleži pobede. Savladala je Stari grad, Radnički i Dunav. Međutim, sa polufinalnog turnira je prenela samo jedan bod, pa je maksimalan učinak na završnom turniru bio dovoljan za bronzu.

Zvezda je osvojila 10 bodova, isto koliko i drugoplasirani Spartak Prozivka, kome je pripalo srebrno odličje, jer je u međusobnom duelu u polufinalnoj grupi u Subotici pobedio beogradske „crveno-bele“.

Radnički je prvo mesto osvojio sa 12 bodova. Sem Zvezde, VS Beograda predstavljali su i Partizan, koji je zauzeo četvrto mesto i petoplasirani Stari grad.

Medalje i pehare igračima najbolje tri ekipe uručio je reprezentativac Srbije Stefan Mitrović, član mađarskog Ferencvaroša.

Finalni turnir Kupa Srbije za 17-godišnjake

Prvo kolo
Stari grad – Crvena zvezda 7:8
Spartak Prozivka – Dunav 14:8
Radnički – Partizan 12:8
Drugo kolo
Radnički – Crvena zvezda 9:12
Partizan – Dunav 15:3
Spartak Prozivka – Stari grad 10:9
Treće kolo
Radnički – Spartak Prozivka 18:8
Crvena zvezda – Dunav 9:4
Partizan – Stari grad 14:9.

Rezultati preneti iz polufinalnih grupa
Stari grad – Dunav 9:5
Radnički – Dunav 14:9.