Srbija posle prekida i preokreta savladala Australiju na startu F8 Svetske lige

Srbija je na startu finalnog turnira Svetske lige na Tašmajdanu savladala Australiju 12:8 u prvom kolu B grupe . Naš tim će sutra u drugom kolu igrati veliki derbi protiv Hrvatske, koja je danas ubedljivo pobedila Kazahstan sa 20:4.

Australija je uzdrmala Srbiju na početku meča. Posle svega 3 minuta 13 sekundi Australijanci su vodili sa 3:0. U narednoj akciji golman “kengura” Denerlej je odbranio peterac Filipoviću, ali u nastavku napada kapiten Srbije je pogodio mrežu za 1:3. Do kraja prve četvrtine “delfini” su smanjili zaostatak na jedan gol . Posle prvih osam minuta Australijanci su vodili sa 5:4, a onda je zbog nevremena, kiše i grmljavine, meč prekinut.

Posle 45 minuta pauze susret je nastavljen. Kiša je i dalje padala, ali nije bilo grmljavine i postojali su osnovni uslovi za igru. Kako je vreme odmicalo,  sve je počelo da se odvija prema očekivanjima. Drugu četvrtinu Srbija je dobila sa 3:0, a početkom treće naš tim je dodao još jedan gol i prvi put poveo sa tri razlike (8:5). Dva minuta pre poslednjeg odmora Srbija je imala pet razlike (11:6), ali u poslednju deonicu ušla je sa “viškom” od tri gola (11:8).

U poslednjoj četvrtini, Branislava Mitrovića je ispred gola Srbije zamenio Gojko Pijetlović, koji je ostao nesavladan. U četvrtoj deonici viđen je samo jedan gol. Najefikasniji igrač meča, Andrija Prlainović je  tri i po minuta pre kraja, svojim trećim pogotkom, postavio konačan rezultat 12:8.

Australija – Srbija 8:12 (5:4, 0:3, 3:4,0:1)

Bazen Tašmajdan. Igrač više: Australija 13 (5), Srbija 14 (10). Peterci: Australija 1 (1), Srbija 2 (1).

AUSTRALIJA: Denerlej (8 odbrana), Kembel 2, Ford 1, Kajes, Pauer 2, Lahlan, Roač, Janger 1, Bruks, Put, Hojden 2, Edvards, Hrisantos. Selektor: Fatović.

SRBIJA: G.Pijetlović (4 odbrane), Mandić 1, S. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović, Vico 1, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 3, S.Mitrović 2, B.Mitrović (6 odbrana). Selektor: Savić

Finalni turnir Svetske lige (Beograd, 18 – 23. Jun), prvi dan

Prvi dan doneo je i prvo iznenađenje. Kanada je u prvom meču A grupe pobedila Mađarsku 10:9. Kanađani su velike favorite šokirali na početku. Posle deset minuta vodili su sa 5:1. Mađari su se postepeno vraćali u meč, ali Kanađani su čuvali prednost. Mađarska je, najzad, izjednačila (9:9), dva minuta pre kraja, ali u narednoj akciji, Metju Haladžijan je doneo pobedu Kanadi (10:9). Španija je lako izašla na kraj sa Japanom (18:10).