Srbija i Hrvatska ciljaju olimpijsku vizu u finalu Svetske lige

Reprezentacija Srbije se nalazi na korak od osvajanja olimpijske vize za Tokio 2020. U polufinalu Svetske lige na Tašmajdanu, “delfini” su danas savladali Australiju 16:11, plasirali se u finale, gde ih sutra (16.45) očekuje duel sa Hrvatskom. Osvajač zlatne medalje plasiraće se na Olimpijske igre.

Srbija je pobedu u polufinalu obezbedila vrlo kvalitetnom igrom u prvom poluvremenu. Srpski tim je dominirao prve dve četvrtine, vodio sa 5:1, 7:2, a na poluvremenu sa 9:4. U drugoj polovini meča Australija je preuzela kontrolu, približila se na 8:11. Nešto više od tri minuta pre kraja vođstvo Srbije se “istopilo” na samo dva gola (13:11). Dodali su potom puleni Dejana Savića gas, postigli tri gola u poslednja tri minuta za trijumf od 16:11.

Najveći doprinos efikasnoj igri Srbije u napadu dao je kapiten Filip Filipović, sa pet golova.

Australija – Srbija 11:16 (2:6, 2:3, 3:2, 4:5)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 1.800. Sudije: Aleksandresku, Voevodin. Igrač više: Srbija 9 (6), Australija 10 (7). Peterci: Srbija 1 (1), Australija 1 (1).

AUSTRALIJA:Denerlej, Kembel 2, Ford, Kajes 3, Pauer, Lahlan, Roač 1, Janger 2, Ford 1, Put 1, Hojden, Edvards 1, Hrisantos. Selektor: Fatović.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, D.Pijetlović 2, Vico 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 5, Prlainović 3, S.Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić

Ocenjujući duel sa Australijom, Dejan Savić je kazao:

– Rezultat nije bitan, bitna je igra, Početak u svim sferama kako treba. Druge dve četvrtine nervoza, individualne greške koje nisu normalne za ovaj sastav. Imamo vremena da se konsolodujemo ali ako ponovimo poslednja dva perioda nemamo šta da tražimo – rekao je selektor Dejan Savić.

F8 Svetske lige peti dan

U drugom polufinalu sastali su se Hrvatska i Španija. Meč je  mnogo  ličio na duel Srbije i Australije. Hrvati su odlično igrali u početku, vodili sa 4:0, 6:2, a na velikom odmoru sa 8:3. U trećoj četvrtini usledio je pad u igri svetskih prvaka. Španija je počela da sustiže, ali ne i da prestigne rivala. Zahvaljujući prednosti stečenoj u prvom poluvremenu Hrvatska je slavila sa 10:8.

Polufinale (1 – 4 . mesto)

Hrvatska – Španija 10:8 (5:1, 3:2, 2:4, 0:1)

Polufinale (5 – 8. mesto)

Japan – Kazahstan 13:12 (4:2, 3:2, 2:3, 3:5)
Mađarska – Kanada 15:8 (4:3, 4:3, 3:1, 4:1)