Polufinale OP Srbije za 11-godišnjake u četiri grada (29 – 30. juni)

Predstojećeg vikenda (29 – 30. jun) širom Srbije biće odigrani polufinalni turniri Otvorenog prvenstva Srbije za igrače do 11 godina (2008. godište i mlađi).

Učestvovaće 16 ekipa, podeljenih u četiri grupe (Novi Sad, Obrenovac, Banjica, Šabac). Većinu učesnika čine klubovi iz članstva VS Beograda. Prijavljeno je deset beogradskih ekipa: TENT, Beograd, Zemun, Partizan 1, Partizan 2, Crvena zvezda, Stari grad, NBG Vukovi, Taš i Vračar.

Polufinalni turniri Otvorenog prvenstva Srbije za 11-godišnjake

A grupa (Novi Sad) B grupa (Obrenovac)
VK Vojvodina
PVK Bečej
VK Spartak
VK Spartak Prozivka
VK TENT
VK Beograd
VK Zemun
VK Šabac 2
V grupa (Beograd, SC Banjica) G grupa (Šabac)
VK Partizan
BVK Crvena zvezda
VK Stari grad
VK NBG Vukovi
VK Šabac
VK Partizan 2
VK Taš
VK Vračar

Sistem igranja polufinalnih turnira:

Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi koje moraju dati pobednika. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju četveraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja četveraca kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena četvrta četvrtina a bodovanje se vrši na sledeći način:

Pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda,
Pobeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda,
Poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod,
Poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.

Na finalni turnir prolaze osvajači prvog i drugog mesta u svakoj od četiri grupe.

Sistem igranja finalnog turnira (13. – 14.07.2019. godine):

Na osnovu plasmana u polufinalnim grupama formiraju se dve grupe na finalnom turniru:

GRUPA A: A1, B2, V1, G2.
GRUPA B: A2, B1, V2, G1.

Sistem takmičenja u grupala finalnog turnira je identičan kao i na polufinalnim turnirima.

Utakmice za konačni plasman se igraju na osnovu ostvarenog plasmana ekipa u finalnim grupama i u njima se sastaju – finale: A1.-B1, za treće mesto: A2.-B2. za peto mesto: A3.-B3. za sedmo mesto: A4 – B4