Srbija bez polufinala na Svetskom prvenstvu

Podmlađena reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Gvangdžuu. U četvrtfinalu, naš tim je izgubio od Španije 9:12.

Srbija – Španija 9:12 (1:2, 2:5, 4:3, 2:2)

Sudije: Zvart (Holandija), Stavridis (Grčka). Igrač više: Srbija 12 (6), Španija 10 (3). Dva igrača više: Srbija 1 (0). Španija 2 (1). Peterci: Španija 1 (1)

SRBIJA: Rističević, Mandić, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk, Lazić, Vico 1, Dedović 1, Jakšić 1, Drašović 1, Stojanović 1, S.Rašović 4, Dobožanov. Selektor: Savić.
ŠPANIJA: Lopez-Pinedo, Munariz 2, Granados 1, De Toro 1, Kabanas 1, Larumbe 1, Baroso 1, Fernadez 2, Taul 2, Perone, Malarač 1, Bustos, Lorio. Selektor: Martin

Španski tim je iskoristio sve prednosti od kvaliteta, iskustva do grešaka srpskog tima kojih je bilo u velikom broju.

U prvoj četvrtini 1:2 je bilo još podnošljivo za srpski tim jer se protivnik, posebno sa igračem više, ispromašivao. Perone je odlično čuvao Mandića i tu je bila glavna taktika Španije. Jedini gol u ovom delu postigao je Strahinja Rašović 1.34 do kraja.

Odmah u drugom delu je bilo sve rešeno. Srbija je imala katastrofalno rešenje sa dvojicom igrača više, odmah je primljen gol iz kontre. Zatim je sa igračem više ponovo propuštena prilika što je rival kaznio i bilo je 4:1. Tada je kriza drmala srpsku igru, Španija je otišla i na 6:1 pa je Savić 2,22 do poluvremena tražio tajm aut. Na veliki odmor Španija je imala velikih četiri gola prednosti.
Srbija je počela da igra tek da su Španci odmakli na 8:3. Svesni da nemaju šta da izgube postali agilniji, agresivniji ali u želji da što pre nadoknade minus pravili bi greške. Nekoliko puta je Srbija bila u prilici da smanji razliku na dva gola i tako pripreti ali se to nije dogodilo.

Španija je držala prednost tri do četiri gola. U poslednjem delu odmah je Martinov tim dobio dva igrača više za realizaciju 11:7,smanjio je četvrtim golom Strahinja Rašović i onda punih pet minuta bez udarca u mrežu. U poslednjih 70 sekundi po jedan pogodak na obe strane.
Srbija će za dva dana u isto vreme igrati sa Nemačkom koja je pružila sjajan otpor Hrvatskoj, u poslednjem delu bila na 8:9 i na kraju bila poražena 8:10. Nimalo lak rival.

– Izgubili smo u prve dve četvrtine. Slab pristup sa lošim izborom šuteva kao i igra u odbrani gde je Španija napravila razliku. Pokušali smo da jurimo ali bezuspešno. Igramo sada maksimalno do kraja, svaka pozicija je bitna- rekao je selektor Dejan Savić.

Četvorostruki strelac Strahinja Rašović je kazao.
– Prve dve četvrtine nismo postojali, ne znam da li je to strah od četvrtfinala. Tek bilo je loše. Kasnije smo probali da uhvatimo priključak ali nismo uspeli da se vratimo u meč. Ovo je najvažnija utakmica, sada nemamo šansu za medalju. To je sport. Čestitam Špancima i probaćemo da u naredne dve utakmice stignemo do petog mesta da popravimo utisak.

Španija će se u polufinalu sastati sa Hrvatskom, koja je danas u četvrtfinalu, teže nego što se očekivalo savladala Nemačku (10:8). U drugom polufinalu igraju Italija – Mađarska.