Kvalifikacije za Kup Srbije za 14-godišnjake na Banjici i u Obrenovcu

Ovog vikenda na Banjici i u Obrenovcu počinju beogradske kvalifikacije za Kup Srbije za 14-godišnjake (2006. godište i mlađi) .

Prijavljeno je 12 ekipa.

U A grupi na Banjici igraće: VK Partizan 1, VK Taš 1, VK Beograd 1, VK Novi Beograd 11.april, VK Singidunum, VK Vračar.

U B grupi na bazenu u Obrenovcu takmičiće se: VK Partizan 2, VK Crvena zvezda, VK Zemun, VK Stari grad, VK Beograd 2, VK TENT.

Turnir na Banjici počinje u četvrtak 7.novembra i završava se u nedelju 10.novembra.
Takmičenje u Obrenovcu podeljeno je u dva vikenda. Prvo, drugo i treće kolo na programu su od 8. do 10.novembra, a četvrto i peto igraće se 15. I 16.novembra.

Po prve dve ekipe iz svake grupe prolaze u polufinale Kupa, a prethodno će igrati na finalnom turniru kvalifikacija VS Beograda.

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije za igrače rođene 2006. i mlađe

Grupa A (Banjica)

Četvrtak, 7. novembar

Partizan 1 – Vračar (14 časova)
Taš – Singidunum (15)
Beograd 1 – Novi Beograd 11. april (16)

Petak, 8. Novembar

Vračar – Novi Beograd 11. april (13)
Singidunum – Beograd 1 (14)
Partizan 1 – Taš 1 (15)

Subota, 9. novembar

Taš 1 – Vračar (8)
Beograd 1 – Partizan 1 (9)
Novi Beograd 11.april – Singidunum (10)

Nedelja, 10. novembar

Vračar – Singidunum (8)
Partizan 1 – Novi Beograd 11. april (9)
Taš 1 – Beograd 1 (10)

Beograd 1 – Vračar (18)
Novi Beograd 11.april – Taš 1 (19)
Singidunum – Partizan 1 (20)

Delegat: G. Arnautović. Sudije: N. Golijanin, M. Stefanović, D. Balažević, Đ. Velkić.

Grupa B (Obrenovac)

Petak, 8.novembar

Beograd 2 – Zemun (19)
Crvena zvezda – Stari grad (20)
TENT – Partizan 2 (21)

Subota, 9.novembar

Beograd 2 – Partizan 2 (8.30)
Zemun – Crvena zvezda (9.30)
Stari grad – TENT (10.30)

Nedelja, 10.novembar

Partizan 2 – Zemun 2 (19)
Stari grad – Beograd 2 (20)
TENT – Crvena zvezda (21)

Petak, 15. novembar

Zemun – Stari grad (19)
Crvena zvezda – Partizan 2 (20)
Beograd 2 –TENT (21)

Subota, 16.novembar

Stari grad – Partizan 2 (8.30)
Crvena zvezda – Beograd 2 (9.30)
Zemun – TENT (10.30)

Delegat: M.Marjanović. Sudije: Đ.Popović, B. Beljin, M. Zeljković, V. Milović, L. Anđelić.

Posebna pravila i sistem takmičenja

Izvod iz propozicija Kupa Republike Srbije za mlađe kategorije u takmičarskoj sezoni 2018/19

Klubovi mogu nastupati sa najviše dve ekipe u jednoj takmičarskoj kategoriji.
U slučaju da neki klub u Kupu učestvuje sa dve ekipe u jednoj takmičarskoj kategoriji obavezan je da najkasnije 48 sati pre početka takmičenja u kojoj nastupaju njegove ekipe dostavi spisak igrača svih ekipa tog kluba koje učestvuju u Kupu u toj takmičarskoj kategoriji putem elektronske pošte na adresu: vsboffice@gmail.com

Prebacivanje igrača iz jedne u drugu ekipu istog kluba u jednoj takmičarskoj kategoriji nije dozvoljeno u toku trajanja Kupa.

Posebna pravila

TEREN 30 x 20 m
GOLOVI 3,0 x 0,9 m
LOPTA: 5
BROJ IGRAČA 17(15 igrača i 2 golmana)

Sistem takmičenja:

Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi koje moraju dati pobednika. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju peteraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja peteraca (u skladu sa WP 11.3 koji se odnosi na izvođenje peteraca) kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena 4. četvrtina a bodovanje se vrši na sledeći način:

Pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda,
Pobeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda,
Poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod,
Poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.

U slučaju da neka od ekipa odustane od učešća na polufinalnim turnirima moguće je da dođe do premeštanja ekipe iz grupe u grupu kako bi sve grupe imale približno isti broj ekipa u grupi.

U skladu sa konačnim plasmanom na finalnom turniru, ekipe će biti prijavljene za polufinalne turnire Kupa Srbije 2019/2020 za mlađe takmičarske kategorije.