Radnički osvojio Kup Srbije

Vaterpolisti Radničkog osvojili su Kup Srbije za seniore.
U finalu, na bazenu “Milan Gale Muškatirović”, Radnički je pobedio branioca trofeja Šabac sa 10:8.

U polufinalu, Radnički je eliminisao Crvenu zvezdu 9:8, a Šabac je pobedio Partizan 13:10.

Kup Srbije 2019/20, Fajnal For, Beograd

Finale, 1. decembar

Šabac – KVK Radnički 8:10 (2:1, 3:4, 1:1, 2:4)

Bazen „Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 500. Sudije: Raković i Anđelić. Igrač više: Šabac 14 (5), Radnički 12 (3). Dva igrača više: Šabac 1 (0), Radnički 2 (1). Peterci: Šabac 1 (1).

Šabac: Filipović, Eraković, Marković, Repanović, Ramirez 1, Vasić 1, Rogač, Ilić, Vasović, Vučinić 5, Matković, Velkić, Vukadinović, Radulović 1. Trener: Mirović.
Radnički: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 1, Janković 3, Toholj 1, Frolov 2, Lobov, Gijom 1, Panić, Radovanlija, Lukić 1, Tomašević, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović.

U sjajnoj atmosferi, Šabac i Radnički su odigrali izuzetno uzbudljivu finalnu utakmicu.

Šabac  u prvoj polovini prve četvrtine vodio 2:0. Radnički je uspeo da napravi preokret, povede sa 4:2, ali na poluvremenu su rivali bili izjednačeni – 5:5.

Po jedan gol na obe strane postignut je u  trećem delu meča . Početkom četvrte četvrtine, Vučinić je iz peterca odveo Šabac na 7:6. Posle toga, Radnički je kao protiv Crvene zvezde krenuo na sve ili ništa. Odlični Filip Janković je izjednačio , Toholj pogodio za 8:7, a Francuz Dino Giljom duplirao prednost Radničkog na 9:7, dva minuta pre kraja. Vasić je smanjio 40 sekundi pre kraja a konačan rezultat je postavio Frolov.