Kvalifikacije Svetske lige: Srbija u četvrtfinalu

U poslednjem meču u 2019, Srbija je, u okviru drugog kola C grupe Svetske lige, na bazenu “Milan Gale Muškatirović” ubedljivo savladala Hrvatsku 15:11. Ovim trijumfom Srbija je obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u četvrtfinale, u kome će se sastati sa Španijom ili Crnom Gorom.

Srbija – Hrvatska 15:11 (6:4, 3:2, 5:2, 1:3)

Bazen “25.maj Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca 500. Sudije: Margeta (Slovenija), Naumov (Rusija). Igrač više: Srbija 12 (7), Hrvatska 14 (6). Peterci: srbija 2 (1), Hrvatska 3 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, V.Rašović 1, Ranđelović, Subotić 3, D.Pijetlović 1, Vico 2, Aleksić, Drašović 2, Filipović 3, Gogov, S.Rašović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković 2, Benić 2, Bušqe 2, Miloš, Vrlić 2, Bukić 1, Garsija 1, Marcelić. Selektor: Tucak.

Srbija je igrala u podmlađenom sastavu, jer selektor Dejan Savić je odlučio da u ovom meču odmori četvoricu standardnih reprezentativaca Andriju Prlainovića, Stefana Mitrovića, Miloša Ćuka i Nikolu Jakšića.

Hrvatska je vodila 1:0, 2:1, 3:2, ali ubrzo posle svakog gola gostiju, Srbija je izjednačila. Sredinom prve četvrtine, Hrvati su imali šansu da iz peterca povedu sa 5:4. Međutim, Branislav Mitrović je odbranio šut Lorena Fatovića i ubrzo potom naš tim je preuzeo kontrolu, da bi početkom drugog dela utakmice stekao prednost od tri gola (7:4), koju je zadržao do poluvremena (9:6).

Naš tim, aktuelni šampion Svetske lige, je u trećoj deonici prelomio meč. Predvođen Filipom Filipovićem, srpski sastav je do poslednjeg odmora stekao prednost od 14:8 i sve je bilo rešeno. U završnici utakmice, Hrvati su sa tri uzastopna gola smanjili razliku (14:11), ali pobeda Srbije nije bila u opasnosti. Konačan rezultat, četiri sekunde pre kraja postavio je Radomir Drašović.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je kapiten Srbije Filip Filipović.