Kvalifikacije za starije juniore od srede na Dorćolu

Stariji juniori beogradskih klubova se, posle tromesečne pauze, ponovo vraćaju u borbu za pobede i bodove.

Na bazenu SC „Milan Gale Muškatirović“ ove nedelje biće održane beogradske kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za 19-godišnjake (2001. godište i mlađi).

Turnir počinje u sredu. Za plasman na finalni turnir boriće se domaći Dorćol, zatim Crvena zvezda, Taš, Vukovi, Banjica i Partizan.  Na „Fajnal ejt“ nacionalnog šampionata plasiraće se najbolje četiri ekipe

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije za 19-godišnjake

Dorćol
Crvena zvezda
Taš
Vukovi
Banjica
Partizan

Prvo kolo (24.jun): Dorćol – Taš (9.00), Crvena zvezda – Vukovi (10.00), Partizan – Banjica (11.00)

Drugo kolo (24.jun): Taš – Banjica (20.15), Vukovi – Partizan (21.15), Dorćol – Crvena zvezda (22.15).

Treće kolo (25.jun): Crvena zvezda – Taš (9.00), Partizan – Dorćol (10.00), Banjica – Vukovi (11.00).

Četvrto kolo (25.jun): Taš – Vukovi (20.15), Dorćol – Banjica (21.15), Crvena zvezda – Partizan (22.15).

Peto kolo (26.jun): Partizan – Taš (9.00), Banjica – Crvena zvezda (10.00), Vukovi – Dorćol (11.00).

Delegat: G.Arnautović
Sudije: M.Stefanović, I.Raković, M.Кlisura, D.Avramaović, B.Beljin

Posebna pravila

Teren: 30 x 20 metara
Golovi: 3 x 0,9 metara
Lopta: senior
Broj igrača: 17 (15 igrača u polju i dva golmana)

Sistem takmičenja

Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju peteraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja peteraca (u skladu sa WP 11.3 koji se odnosi na izvođenje peteraca) kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena 4. četvrtina a bodovanje se vrši na sledeći način:
Pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda,
Pobeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda,
Poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod,
Poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.
.
Ekipe koje osvoje prva četiri mesta u kvalifikacionoj grupi plasiraju se na finalni turnir Prvenstva Srbije .