Zvezda posle peteraca osvojila Kup Srbije za seniore

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pošto su večeras u finalu na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ savladali branioca trofeja Radnički posle peteraca 13:12 (8:8).

Dan ranije, Zvezda je u gradskom derbiju pobedila Partizan 9:7, dok je Radnički posle preokreta savladao Novi Beograd 13:9

Kup Srbije 2020/21 za seniore, finale

Crvena zvezda – Radnički 13:12 (2:3, 0:0, 5:3, 1:2 – peterci 5:4)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Golijanin. Igrač  više: Crvena zvezda 11 (3), Radnički 8 (2). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Radnički 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum 1, Marković 1, Subotić, Milojević, Vićković 1, Basara 2, Vukićević 2, Šulc 1, Stojanović, Trtović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj, Krug, Ukropina 4, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

Peterci:  Radulović (Radnički) – prečka, 1:0 Vukićević,  1:1 Rašovic, 2:1 Basara, 2:2 Lukić, 3:2 Subotić, 3:3 Ukropina, 4:3 Šulc, 4:4 Janković, 5:4 Tankosić.

Radnički je bolje počeo i poveo Radnički je brzo poveo sa 2:0, ali su Beograđani uspeli da srede svoje redove i izjednače. Ipak, posle prve četvrtine, Radnički je vodio sa 3:2.

U drugoj deonici nije bilo golova, odbrane su dominirale, a u trećoj  je Zvezda sa dva brza gola prvi put povela (4:3), Radnički je uspeo da preokrene, vodio je sa 6:5. Ipak, pred poslednju četvrtinu, Zvezda je imala prednost (7:6), koju je u trećem minutu četvrte četvrtine Basara duplirao – 8:6. Radnički je uspeo da izjednači, a u poslednjem minutu obe ekipe su imale napade i za pobedu. Ipak, promene rezultata nije bilo, ostalo je 8:8 i odlučili su peterci.

Prvi šut u penal seriji presudio je pobednika. Radulović (Radnički) je pogodio prečku, ostali izvođači su bili precizni i Zvezda je izborila zasluženu pobedu.

Ovo je treći Kup Srbije za Crvenu zvezu, posle trofeja osvojenih u sezonama 2012/13 i 2013/14.

Polufinalni mečevi

Radnički – Novi Beograd 13:9 (1:4, 8:2, 3:2, 1:1)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Golijanin i Virijević. Isključenja; Radnički 12, Novi Beograd 15. Peterci. Novi Beograd 1 (1).

RADNIČKI: Dobožanov,Rašović 7, Stanojević 1, Janković, Toholj, Krug 1, Ukropina, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 2, Tanasijević, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.
NOVI BEOGRAD: Rističević, Petrovski, Tomić 2, Bursać, Ćuk 3, Radulović, Gogov, Šušiašvili, Avramović 1, Mitrović, Nikolov 1, Asanović 1, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović

Partizan – Crvena zvezda 7:9 (2:3, 2:2, 1:3, 2:1)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković i Andjelić. Isključenja: Partizan 13, Crvena zvezda 9. Peterci: Crvena zvezda 3 (2).

PARTIZAN: Bulajić, Živojinović , Barać 4, Nešić, Šofild, Gak, Dimitrijević, Mitrović 1, Božović, Cvetković, Andrin 2, Bućan, Glušac, Timotijević. Trener: Korolija.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum 1, Marković, Subotić 6, Milojević, Vićković, Basara, Vukićević 1, Šulc, Stojanović, Trtović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

Vojvodina najbolja u ženskoj konkurenciji

Palilula – Vojvodina 7:9 (1:2,1:2,3:3,2:3)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković-Krstonošić, Putniković. Igrač više: Palilula 7 (0), Vojvodjna 4 (1). Peterci:Palilula 4 (4), Vojvodina 4 (3).

PALILULA: Petrović, Ignjić, K.Trmčić, A.Milićević 4, A.Trmčić, Rudić, Glušćević 2, D.Milićević, Markov, Mandić, Miladinović 1, Andrejić, Dimitrijević, Bečić. Trener: Vujadinović.

VOJVODINA: Travar, Švec 4, Avdić 2, Banjac, Pantović, Pavlin, Šošić, Popov 1, Kaplarević, Damnjanović 1, Rončević , Moćan 1, Kesegi, Žagar. Trener: Drezgić.

Vaterpolistkinje Vojvodine po prvi put u istoriji osvojili su trofej Kupa Srbije. U finalu su pobedile Palilulu 9:7.