Partizan najbolji u Kupu Beograda za 16-godišnjake

Vaterpolisti Partizana osvojili su pobednički pehar u Kupu Beograda za 16-godišnjake (2005. godište i mlađi).

Vrlo zanimljiv finalni turnir odigran je na bazenu Banjica, a za trofej su se nadmetali Partizan, Novobeogradski vukovi, Crvena zvezda i Singidunum. Partizan i Vukovi su na finalni turnir preneli po tri boda iz preliminarne faze.

U prvom kolu “Fajnal fora”, Partizan je pobedio Singidunum 13:6, dok su Vukovi posle velikog preokreta savladali Crvenu zvezdu. Crveno-beli su pred poslednju četvrtinu vodili sa 8:5, ali nisu uspeli da sačuvaju prednosti. Vukovi su slavili trijumf od 10:9 i ostali u trci za pobednički trofej.

Prvi meč trećeg kola, Singidunum-Crvena zvezda, je odlučivao o trećem mestu. U izjednačenoj borbi, Singidunum je bio za nijansu bolji, pobedio 14:13 i obezbedio treće mesto.

Turnir je završen duelom Partizana i Vukova. Crno-beli su odlično otvorili meč i poveli sa 6:1.  Međutim, Novobeograđani se nisu predavali. Vukovi su u poslednjoj četvrtini smanjili zaostatak na samo jedan gol (9:10, 10:11). Ipak, Partizan je uspeo da sačuva sva tri boda, do kojih je došao pobedom 12:10.

Vukovima je pripalo srebro, a Singidunumu bronza.

Kup Beograda (2005), finalni turnir

Prvo kolo
Crvena zvezda – Vukovi 9:10
Partizan 1 – Singidunum 13:6

Drugo kolo
Crvena zvezda – Singidunum 13:14
Partizan 1– Vukovi 12:10

Rezulati preneti iz preliminarnih grupa:Partizan 1 – Crvena zvezda 19:9, Vukovi – Singidunum 18:6.

Plasman
1 Partizan 1 9