Zvezda i Radnički u finalu Kupa

rasovicU finalu Kupa Srbije za vaterpoliste u nedelju od 20.15 na Tašmajdanu će igrati branilac trofeja Crvena zvezda i kragujevački Radnički.

Voj­vo­di­na – Cr­ve­na zve­zda 6:16 (0:5, 3:4, 3:6, 0:1)

Ba­zen Ta­šmaj­dan. Gle­da­la­ca 1.000. Su­di­je: Put­ni­ko­vić i Go­li­ja­nin Igrač vi­še: Cr­ve­na zve­zda 9 (4), Voj­vo­di­na 8 (1). Dva igra­ča vi­še: Voj­vo­di­na 1 (1). Pe­ter­ci: Cr­ve­na zve­zda 1 (0), Voj­vo­di­na 1 (1).

VOJ­VO­DI­NA: Do­bo­ža­nov , Pe­trov­ski, Mak­si­mo­vić 1, Po­ro­bić 1, To­holj, Gvo­zda­no­vić, Stoj­čić, Ća­to­vić 1, Nje­go­van, Va­sić, Mat­ko­vić, Jok­si­mo­vić 1, Vi­to­ro­vić , Jo­va­no­vić 2. Tre­ner: Sta­no­je­vić.

CR­VE­NA ZVE­ZDA: Še­fik , S. Ra­šo­vić 3, Ra­đen 3, Ivo­še­vić, Klja­je­vić, Vuk­če­vić 1, Avra­mo­vić 2, V. Ra­šo­vić 1, Ran­đe­lo­vić, Va­pen­ski 2, Pr­la­i­no­vić 2, Man 2, Drak­si­mo­vić , Mi­li­će­vić. Tre­ner: Sa­vić.

Rad­nič­ki Kon Tiki – Par­ti­zan Rajfajzen 9:7 (3:4, 4:1, 1:1, 1:1)miloscuk

Ba­zen Ta­šmaj­dan. Gle­da­la­ca: 700. Su­di­je: Ivan­ka Ra­ko­vić Kr­sto­no­šić i Ste­fa­no­vić. Igrač vi­še: Rad­nič­ki 11 (3), Par­ti­zan 12 (6). Dva igra­ča vi­še: Rad­nič­ki 1 (1). Pe­ter­ci: Rad­nič­ki 1 (0).

RAD­NIČ­KI KON TI­KI: Ra­dić , Bu­rić 1, B. Po­po­vić, Ko­ro­li­ja 1, Ćir­ko­vić, Mi­li­čić, Ći­rić, Ba­sa­ra 3, Zlo­ko­vić, F. Fi­li­po­vić 2, Mar­ko­vić, Đ. Fi­li­po­vić 1, S. Po­po­vić, Vuksa­no­vić 1. Tre­ner: Jo­vo­vić.

PAR­TI­ZAN RAJ­FAJ­ZEN: Ži­vo­ji­no­vić (9 od­bra­na), Gi­len 2, Man­dić 2, Vi­co, Su­bo­tić 1, To­ma­še­vić, Ćuk 1, De­do­vić, Čuč­ko­vić, Ta­na­sko­vić, Sto­ja­no­vić, Ob­ra­do­vić 1, Ri­sti­če­vić, Jak­šić. Tre­ner: Vu­ja­si­no­vić.

Crvena zvezda je, prema očekivanju, u prvom polufinalu lako pobedila Vojvodinu.

U drugom polufinalu Partizan je sve do sredine druge četvrtine bio bolji rival, vodio sa 5:3, ali Kragujevčani su uspeli da naprave preokret. U drugom poluvremenu nastavljena je ravnopravna borba u kojoj je Radnički uspeo da sačuva prednost.

Pred početak svake utakmice minutom ćutanja odata je počast iznenada preminulom Urošu Maroviću, velikanu našeg vaterpola, koga je smrt zatekla na mestu v.d. predsednika VS Srbije.