Zvezda povela u finalu plej-ofa, Partizan bolji od Vojvodine

CzvRkg2Crvena zvezda je u prvom meču finala plej-ofa sa 12:11 pobedila Radnički i povela sa 1:0 u seriji koja se igra do tri pobede.

Crveno-beli su bili bolji u meču punom preokreta. Vodili su Beograđani sa 7:5, a kod rezultata 7:7, Nikola Rađen je isključen bez prava zamene. Radnički je dobio peterac, koji je iskoristio Boris Zloković (8:7) i četiri minuta sa igračem više, tokom kojih su Kragujevčani postigli samo jedan gol (Đorđe Filipović 9:7). Kada su se kompletirali igrači Zvezde su ušli u seriju od 5:0, na oko minut pre kraja poveli sa 12:9, da bi gosti u finišu ublažili poraz.

Crvena zvezda – Radnički Kon Tiki (3:3, 4:2, 1:4, 4:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 1.600. Sudije: Raković i Putniković (obojica Beograd). Igrač više:Crvena zvezda 13(7), Radnički 13(7). Dva igrača više: Crvena zvezda 1(1). Peterci: Radnički 2(2). Napadi sa igračem više posle isključenja bez prava zamene: Radnički 4 (1)
CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 2, Rađen 1, Ivošević 1, Kljajević 1, Vukčević, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Vapenski, Prlainović 3, Man 1, Draksimović, Milićević.
RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, Popović, Korolija, Ćirković 1, Miličić, Ćirić 1, Basara 1, Zloković 1, F. Filipović 1, Marković, Đ. Filipović 2, S. Popović, Vuksanović 3.

Sledeći meč igra se u sredu u Kragujevcu.

U prvoj utakmici plej-ofa za treće mesto Partizan je na Banjici pobedio Vojvodinu sa 10:1 (4:0, 2:0, 2:1, 2:0). Strelci za Partizan bili su Mandić 4, Subotić 2, Čučković 2, Rackov 1, Gilen 1, dok je pogodak za Vojvodinu postigao Porobić.

Drugi meč igra se u utorak u Novom Sadu. Treće mesto osvojiće ekipa koja ostvari dve pobede.