Srpski klubovi u regionalnoj ligi

Razrešene su nedoumice oko učešća srpskih klubova u zajedničkoj ligi sa hrvatskim, crnogorskim i slovenačkim klubovima. Najbolja četiri kluba naše zemlje će po najnovijim informacijama učestvovati u regionalnom takmičenju od naredne sezone.

Na sastanku predstavnika četiri nacionalna saveza dogovoreno je da u ligi učestvuje 16 klubova – osam hrvatskih, četiri srpska ( Crvena zvezda, Vojvodina, Partizan i Radnički), tri crnogorska i jedan slovenački klub.

Hrvatsku će predstavljati Primorje, Mladost, Jug, POŠK, Medveščak,Jadran (S), Mornar i Šibenik. Iz Crne Gore će igrati Jadran (HN), Budva i Primorac, a iz Slovenije verovatno Branik.

U prvom delu takmičenja klubovi će biti podeljeni u dve grupe sa po osam ekipa, kasnije će se formirati dve grupe, u prvu idu klubovi plasirani od prvog do četvrtog, u drugu timovi koji se u svojoj grupi budu plasirali od 5. do 8.mesta.

Planiran je da liga startuje početkom oktobra.