LŠ: Galatasaraj prvi rival Partizana

lsLEN je objavila raspored grupne faze Lige šampiona.  Partizan, srpski predstavnik sa „vajld kartom“ će u prvom kolu ugostiti sve bolji Galatasaraj, za koji igraju Slobodan Nikić, Srđan Aksentijević, Nikola Vukčević, Mlađan Janović…

Prvo kolo igra se 29. novembra. Sa Partizanom su u grupi i dubrovački Jug i nemački Špandau, a iz kvalifikacija stižu dva kluba, u kojima Srbija ima dva predstavnika. . Radnički startuje u prvoj, Crvena zvezda u drugoj rundi kvalifikacija.

Raspored Partizana
B grupa
29. novembar: Partizan – Galatasaraj
17. decembar: Partizan – Jug
14. januar: klub iz kvalifikacija – Partizan
28. januar: Partizan – klub iz kvalifikacija
11. februar: Špandau – Partizan
4. mart: Partizan – Špandau
25. mart: klub iz kvalifikacija – Partizan
8. april: Partizan – klub iz kvalifikacija
18. april: Jug – Partizan
2. maj: Galatasaraj – Partizan
U drugoj grupi su Eger, Barseloneta, Olimpijakos i Breša, kao i dva kluba iz kvalifikacija

Srbija će imati predstavnika i u Ligi šampiona za vaterpolstkinje. Crvena zvezda, prvak Srbije, će na turniru prve faze od 15. do 18. janura igrati u Lilu (Francuska) na kome će pored domaćina igrati španski Sabadelj, ruska Uraločka i madjarski UVSE.
Po dve prvoplasirane ekipe iz četiri grupe obezbediće plasman u četvrtfinalu najelitnijeg klupskog kontinentalnog takmičenja.