Kvalifikacije LŠ:Zvezda sa Rekom

Crvena zvezda je dobila rivale u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona. Danas održan žreb je crveno-bele svrstao u grupi sa  šampionom Italije Pro Rekom, prvakom Rusije Spartakom iz Volgograda i vicešampionom Nemačke Hanoverom, koji je i domaćin turnira (17 – 19. oktobar)

Uz Zvezdu u drugom krugu učestvuje i Radnički koji je učestvovao u prvom krugu osvojio treće mesto u grupi u Marselju iza mađarskog OSC, Spartaka, a ispred Marselja, Posilipa i Ligamuša. Kragujevčani će biti domaćini turnira druge faze, a ugostiće Solnok (Mađarska), Posilipo (Italija) i Juzme (Turska).

Sastavi grupa
Grupa A: Crvena zvezda, Pro Reko, Hanover, Spartak
Grupa B: Duizburg, OSC, Sintez, Oradea
Grupa C: Primorje, HAVK Mladost, Jadran HN, Marselj
Grupa D: Juzme, Radnički Kon Tiki, Solnok, Posilipo.

U treću fazu ulaze po prve dve ekjipe iz grupe, koji će se „ukrštati“ u trećoj fazi, a pobednici četiri dvomeča idu u Ligu šampiona, u kojoj po specijalnoj pozivnici učestvuje osam klubova, među njima i Partizan.