Partizan poveo u finalu plej-ofa

U prvom meču finalne serije plej-ofa za titulu prvaka Srbije, Partizan je u Kragujevcu pobedio Radnički. Počeo je plej-of za treće mesto i završnica razigravanja kod dama.

Finale plej-ofa, prva utakmica

Radnički – Partizan 9:10 (3:2, 1:3, 1:3, 4:2)

Bazen SC Park. Gledalaca: 600. Sudije: Rak i Radičević. Igrač više: Radnički 13 (5), Partizan 7 (4). Dva igrača više: Radnički 1 (1).

RADNIČKI: Živojinović (10 odbrana), Toholj 1, Popović, Marković 1, Miličić 2, Vrlić, Ćirić, Basara 2, Vuksanović, Joksimović, Stanojević, Petković 2, Đergović, Bogdanović 1. Trener: Stevanović.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (17 odbrana), Gilen 2, Mandić 1, Radojević, Subotić 2, Repanović, Gogov 1, Jakšić 2, Manojlović, Tanasković, M. Janković, Asanović 2, Soro, Lazić. Trener: Vujasinović.

Radnički je imao prednost od 3:0, Partizan preokrenuo na 8:5 i 9:6, ali Kragujevčani su uspeli da priđu na gol zaostatka i do same završnice imali šanse da izbore remi i peterce. Ipak, Partizan je znao da sačuva vođstvo.
Drugi meč igra se u sredu u Beogradu, prvak će biti ekipa koja ostvari tri pobede.

Plej-of za 3. mesto

U prvoj utakmici plej-ofa za treće mesto Zvezda je prema očekivanju savladala Vojvodinu. Serija se igra do dve pobede. Sledeći meč je 13. maja.

Crvena zvezda – Vojvodina 15:6 (6:1, 2:3, 2:1, 5:1)

SRC „Milan Gale Muškatirović”, bazen prekriven balonom. Gledalaca 30. Sudije: Balažević i Stefanović. Igrča više: Crvena zvezda 13 (7), Vojvodina 6 (1). Napadi za vreme isključenja bez prava zamene: Crvena zvezda 4 (2). Peterci: Crvena zvezda 1 (1).
CRVENA ZVEZDA: Draksimović, S. Rašović 2, Drašović 1, Tankosić 1, Tomašević 2, Eškert 2, Bijelić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 2, NJegovan 1, Rackov, Jović 1, Šefik, Šormaz 1. Trener: Savić.
VOJVODINA: Dobožanov, Petrovski, Maksimović, Lekić, Čikvinidze 1, Vasić 3, Gvozdanović 1, Ćatović, Trkulja 1, Marić, Matković, Jovanović, Vitorović, Šiman. Trener: Orlović.

Plej-of Prvenstva dama

Finale, prva utakmica

Crvena zvezda – Senta Jordo 12:2 (4:0, 1:0, 3:0, 4:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 200. Sudije: Popović i Ivanović (Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 4, Senta Jordo 7.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandrović, Milovanović, Pantović 1, Dujović 3, Simić 1, Đorđević, Ćorović 3, Vasković, Ivković 3, Jakovljević 1, Vujović, Trener: Bradić.

SENTA JORDO: Juhas, Rudič, Benak, Burnanj, Lenđel, Velez, Kinčaš, K.Sitaš, D.Sitađ. Molnar, Tot,Pataki. Trener:Tot

Za treće mesto, prva utakmica

Taš 2000 – Vračar 10:9 (3:1,0;3,2:3,5:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 100. Sudije: Smiljanić i Miletić (Beograd). Isključenja: Taš 2000 3, Vračar 8. Peterci: Vračar 2 (1)

TAŠ 2000: Lazić, Maksimović, Rudić 3, Marković, Josifović 1, Vojinović, Luka 2, Novaković 1, Kaplarević 1, Damnjanović 1, Ilić, Ružić 1, Zgonjanin, Mišković.Trener: Vujadinović.

VRAČAR: Petrović, Vukajlović, Plećaš, Trmčić, Todorović, Gluščević 2, Milićević 3, Markov 2, Miladinović 1, Radak, Živanović, Milićević 1. Trener: Jović.

Druge utakmice igraju se 17.maja. Domaćini su Senta i Vračar.