Partizan šampion

PartizansampionPartizan je novi šampion  države. I u trećoj utakmici finala plej-ofa crno-beli su savladali Radnički, ponovo u Kragujevcu.

Radnički – Partizan 13:15 (4:5, 1:2, 4:3, 4:5)
Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“. Gledalaca: 500. Sudije: Dragan Štampalija (Šibenik) i Miroslav Vlašić (Zagreb). Igrač više: Radnički 12 (7), Partizan 7 (4). Peterci: Radnički 2(2), Partizan 1(1). Dva igrača više: Partizan 1(0). Rezultat u seriji: 0:3.
RADNIČKI: Živojinović, Mladenović, Popović 1, Marković 3, Miličić 1, Vrlić 2, Ćirić, Basara 2, Vuksanović 1, Bogdanović, Joksimović, Petković 3, Đerković, Stanojević. Trener: Stevanović.
PARTIZAN: Soro, Gilen 1, Mandić 6, Vico 1, Subotić 1, Repanović, Gogov 2, Jakšić 3, Manojlović, Tanasković, Stojanović 1, Asanović, Rističević, Lazić. Trener: Vujasinović.

I treća utakmica je, kao i prve dve bila neizvesna, ali od kad je na kraju prve četvrtine poveo sa 5:4,Partizan nije ispuštao vođstvo sve do početka četvrte četvrtine, kad je Vrlić izjednačio na 10:10. Dugo se potom igralo gol za gol. Radnički je poslednji put izjednačio na 13:13, a u poslednjih minut i po golovima Mandića Partizan je došao do trijumfa od 15:13.
U prvoj utakmici u Kragujevcu Partizan je pobedio sa 10:9, a na Banjici je slavio posle peteraca (13:12)