Regionalna liga od 25. septembra

lopta4Poznat je kalendar i sistem takmičenja u Regionalnoj ligi u sezoni 2015/16. u kojoj će učestvovati pet srpskih klubova.

U Prvoj „A“ Regionalnoj ligi našu zemlju predstavljaju Partizan Rajfajzen, Radnički, Crvena zvezda i Vojvodina, a u B ligi Nais. U A ligi igraće deset, u B osam klubova.

A liga    B liga

Mladost (Hrvatska)

Primorje (Hrvatska)

Mornar BS (Hrvatska)

POŠK (Hrvatska)

Jug KO (Hrvatska)

Partizan (Srbija)

Radnički (Srbija)

Crvena zvezda (Srbija)

Vojvodina (Srbija)

Jadran (Crna Gora)

Jadran (Hrvatska)

Solaris (Hrvatska)

Medveščak (Hrvatska)

Primorac (Crna Gora)

Budva (Crna Gora)

Kataro (Crna Gora)

Nais (Srbija)

Predstavnik Slovenije

A liga će se igrati se po principu dvokola, petak – nedelja. Na kraju takmičenja, poslednjeplasirani tim će ispasti u „B“ ligu dok će pretposlednji razigravati u baražu sa drugim iz „B“ lige. Prvak „B“ lige direktno postaje učesnik „A“ lige u sezoni 2016-17.
Parovi prvog dvokola „A“ lige
25.septembar:Mladost – Primorje EB, Jug KO – Mornar BS, Jadran – POŠK, Partizan – Vojvodina, Crvena zvezda – Radnički.
27.septembar: Jug KO – POŠK, Partizan Rajfajzen – Radnički, Crvena zvezda – Vojvodina, Jadran – Mornar BS. Slobodni Mladost i Primorje EB.

B liga će se igrati dvokružno, subotom, od 26.septembra.