RL: Partizanu bod u Zagrebu

gogovBeogradski klubovi su u drugom vikendu Regionalne lige gosti u Hrvatskoj. Danas, u trećem kolu, Partizan je osvojio bod u Zagrebu, Zvezda je poražena u Rijeci.

U derbiju kola Mladost – Partizan u bazenu na Savi, crno-beli su vodili sa 4:1, a sredinom druge četvrtine sa 6:4. Domaći su napravili preokret i u poslednjih minut i po ušli sa dva gola prednosti (9:7). Beograđanima je preostalo vreme, ipak, bilo dovoljno da četvrtim golom najefikasnijeg igrača meča Subotića, a potom pogotkom Draška Gogova, topovskim šutem sekund pre kraja, dođu do remija.
Zvezda je u prvom poluvremenu odlolevala vicešampionu Evrope Primorju, ali u drugom su kvalitet i iskustvo Riječana došli do izražaja za trijumf domaćih od 16:3. Poraze su upisali i Vojvodina i Radnički.

Crveno-beli će u nedelju biti gosti Mladosti, a Partizan će igrati protiv Primorja.