Partizanu 24. nacionalni Kup

partiyan600Vaterpolisti Partizana su opravdali ulogu favorita na finalnom turniru Kupa Srbije u Bečeju i 24. put osvojili pehar u nacionalnom Kupu.

Crno-beli su u polufinalu pobedili gradskog rivala Crvenu zvezdu sa visokih 14:3. U finalu je rival bio Radnički, koji je u polufinalu na peterce eliminisao Vojvodinu.
Kragujevčani su samo u jednom trenutku vodili (2:1). Kad je Partizan preokrenuo i na prvi odmor otišao sa prednošću od 4:2, čuvao je rezultatsku prednost, ali Radnički se do kraja nije predavao, iako je krajem treće deonice kada je beogradski tim poveo sa 10:5 bilo izvesno da pehar ide crno-belima.

Rezultati finalnog turnira Kupa Srbije
FINALE

Partizan – Radnički 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3)

POLUFINALE
Partizan – Crvena zvezda 14:3 (3:1, 4:0, 5:1, 2:1)
Radnički – Vojvodina 15:14 (1:2, 3:1, 4:3, 1:3, 6:5)

Za Partizan su na finalnom turniru igrali: Rističević, Gilen, Manojlović, Subotić, Drašović, Gogov, Jakšić, Lazić, Tanasković, Vučinić, Asanović, Brakočević, Radojević, Tikas i Stojanović. Uz trenera Vladimira Vujasinovića na klupi su bili njegovi asistenti Marko Bašić i Miloš Ćirić.