EP: Rusija rival Srbije u četvrtfinalu, Srpkinje izgubile od Italije

srbija-nemacka-743U poslednjem meču osmine finala EP Rusija je pobedila Nemačku i sutra (20.15) u četvrtfinalu igra sa Srbijom.

Rusija je Nemačku savladala sa 9:6 (2:2, 3:1, 2:1, 2:2). Posle izjednačene borbe u prvoj četvrtini, u kojoj su vodile obe ekipe, Rusija je u nastavku serijom golova stigla do prednosti od 5:3. Početkom treće četvrtine Dmitri Holod povisio na je na 6:3, da bi nešto kasnije Nemačka ponovo prišla na dva gola minusa.Kada je Aleksej Bugajčuk na početku poslednje deonice povisio na 8:4 sve je bilo jasno.

Strelci za Rusiju bili su:Magomajev, Bugajčuk, Holod po 2, Lisunov i Bičkov,i Ginijatov po 1.Kod Nemaca upisali su se: Nosek 2, Šojler, Bukovski, Restović i Ćuk po 1.

Vaterpolistkinje Srbije su u četvrtom kolu EP doživele očekivan poraz od jedne od najboljih ekipa sveta Italije sa 19:3 (6:1, 4:1, 7:1, 2:0)

Srbija je igrala u sastavu: Jovetić, Rudič 1, Pantović, Ćorović, Miladinović, Dujović, Luka, Rudić, Milovanović, Vuković, Ivković 1, Jakovljević 1, Aleksandrović.

ŽENSKI TURNIR
B grupa, četvrto kolo: Hrvatska – Francuska 3:14, Španija – Nemačka 26:3, Srbija – Italija 3:19
Plasman: Španija 12, Italija 12, Francuska 6, Nemačka 3, Srbija 3, Hrvatska 0.
Plasman A grupe: Holandija 12, Mađarska 9, Rusija 9, Grčka 6, Portugal 0, Turska 0.