Svetska liga: Srbija na fajnal ejtu

StefanMitrovicŠpanija – Srbija 13:14 (3:4, 3:4, 4:1, 3:5)

Bazen Barselona. Gledalaca 600. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Vogel (Mađarska). Igrač više: Španija 13 (8), Srbija 10 (5). Peterci: Srbija 1 (1). Dva igrača više: Srbija 1 (1)

ŠPANIJA: Agilar, Munariz 5, Granados, Alarkon 1, Perikas, Mingel, Guterez 1, Espanjol 1, Taul, Fernadez 2, Malarač 2, Ečenike 1, Lopez. Selektor: Hernadez.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Vico 1, Drašović 1, D.Pijetlović 2, Nikić 2, V.Rašović 1, S.Rašović 1, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović 3,B.Mitrović. Selektor: Savić.

Reprezentacija Srbije je u petom kolu Svetske lige u dramatičnoj utakmici u Barseloni pobedila Španiju i tako i teoretski obezbedila plasman na fajnal – ejt.

Bez nekoliko standardnih reprezentativaca šampioni sveta i Evrope su na poluvremenu vodili sa 8:6, ali Španci su u trećoj četvrtini počeli da stižu prednost našeg tima i nekoliko sekundi pre poslednjeg odmora povela sa 10:9.

Srbiju je ka preokretu poveo Stefan Mitrović, strelac tri gola u četvrtoj četvrtini.  Iz peterca je izjednačio na 10:10, a potom do kraja meča postigao još dva hola. Posle novog izjednačenja Španci su otišli na 12:10. Serijom od 4:0 puleni Dejana Savića su stekli dva gola prednosti (14:12). Pogotkom Alberta Espanjola domaći su prišli na gol minusa, a u poslednjem minutu su imali napad za izjednačenje, ali opasan šut je završio na stativi.