Rezultati Beovala 2016.

lopta6U sekciji Beoval objavljeni su svi rezultati prolećnog Beovala 2016.

Ove godine u Beovalu su učestvovali vaterpolisti i vaterpolistkinje četiri generacije (2005, 2004, 2003. I 2002. godište). Takmičilo se ukupno 37 ekipa, a među njima i jedna ženska – devojčice Crvene zvezde rođene 2005. i mlađe.

Sedam klubova imali su timove u sve četiri generacije: Partizan, Crvena zvezda, Beograd, Zemun, Stari grad, Novi Beograd 011 i Vračar. Učestvovali su još Singidunum, Taš, Dorćol i Novi Beograd.

Na beogradskim bazenima odigrano je oko 70 utakmica. Beoval je još jednom pokazao da je jedno od najznačajnijih, ako ne i najznačajnije razvojno takmičenje u srpskom vaterpolu. Kroz Beogradsku vaterpolo ligu prošli su mnogi sadašnji reprezentativci, šampioni, vredi očekivati da će i neki od momaka i devojčica koji su igrali ove sezone doći do svetskog vrha.

BEOVAL 2016. REZULTATI