Partizanu srebro na EP veterana

Partizanveterani2Veterani Partizana (35 godina i stariji) osvojili su titulu vicešampiona Evrope.

U finalu Evropskog prvenstva za veterane u kategoriji 35-godišnjaka i stariji crno-beli su u izjednačenom meču izgubili od mađarskog Buls Blada iz Egera sa 6:5 (2:1, 2:2, 1:1, 1:1).

U takmičenju u kategoriji 35 godina i stariji sve ekipe su se takmičile u istoj grupi, a prve dve su na kraju ušle u finale. Na putu do finala Partizan je u prvom kolu izgubio od Jadrana iz Herceg Novog (Crna Gora) – 8:6, zatim su sa Buls Bladom odigrali nerešeno (4:4), a potom nanizali tri pobede: nad španskim Real Kanoeom (10:9) italijanskm Euro sportingom (7:6) i ukrajinskim Užgorodom (7:1).

Na turniru su Srbiju predstavljala još dva beogradska kluba. “Pijani somovi” su još juče osvojili bronzu u kategoriji 30 godina i stariji. Beograd je danas u istoj konkurenciji u poslednjem meču grupe od 5. do 7. mesta izgubio od rumunskog Brenetaga 15:8 (5:1, 4:3, 2:2, 4:2).

Sastavi beogradskih timova u Rijeci

Partizan: Vasiljević, Studen, Milošević, Babić, Nikolić, Mrdak, Manojlović, Janković, Kalezić, Drobnjak, Đokić, Medić, Marković, Mitrić, Paunović. Trener je Dejan Dabović

„Pijani somovi“: Trifunović, Stanojević, N. Đurović, Špiler, A. Đurović, Popov, Spasojević, Anđelić, Lukić, Fabris, Jončić, Rakočević.

Beograd: Baković, Nikolić,Ostojić, Tomić, Mirković, Kragulj, Kolak, Guzina, Telić, Repač, Raonić, Brzaković, Medigović.

Kategorija 35 godina i stariji, poslednji dan- finale: Buls Blad (Mađarska) – Partizan (Srbija) 6:5. Za treće mesto: Jadran (Crna Gora) – Real (Španija) 6:5, za sedmo mesto: Euro Sporting (Italija) – Užgorod (Ukrajina) 9:5.

Plasman: Buls Blad (Mađarska), Partizan (Srbija), Jadran (crna Gora), Real (Španija), Euro Sporting (Italija), Užgorod (Ukrajina).

Kategorija 30 godina i stariji, poslednji dan – finale: Neptun (Mađarska) – Bajer Idrigen (Nemačka) 7:5. Grupa od 5. do 7. mesta: Brenetag – Beograd (Srbija) 15:8.

Plasman: Neptun (Mađarska), Bajer (Nemačka), Pijani somovi (Srbija), Brenetag (Rumunija), Masters (Ukrajina), Beograd (Srbija).