Zvezda pobednik Trofeja Beograda za devojčice

Vaterpolistkinje Crvene zvezde osvojile su Trofej Beograda za devojčice, odigran na bazenu Vračar.

Učestvovale su igračice rođene 2003. i mlađe. Beogradske crveno-bele su osvojile prvo mesto ispred Vojvodine i Vračara.

Publika na tradicionalnom takmičenju, koje Vaterpolo savez Beograda organizuje uz podršku Sekretarijata za sport Grada Beograda, videla zanimljive mečeve. Devojčice tri kluba su prikazanom igrom najavile da srpski ženski vaterpolo može da ima lepu budućnost.

Vojvodina, drugo mesto

O prvom mestu odlučivao je uzbudljiv duel Crvene zvezde i Vojvodine, koji su Beograđanke dobile sa 10:9.

Ekipe su, u sportskoj atmosferi, imale veliku podršku sa tribina navijača svih generacija. Na kraju i pobednici i poraženi sa osmesima napustili bazen, jer devojčice koje su se borile za pehar su, pre svega, drugarice, koje zajedno kroz takmičenja poput Trofeja Beograda izrastaju u vaterpolistkinje.

Vračar, treće mesto

Rezultati: Vračar – Crvena zvezda 9:13, Crvena zvezda – Vojvodina 10:9,Vojvodina – Vračar 13:6.
Plasman:
Crvena zvezda, Vojvodina, Vračar.