Beograđani se spremaju za polufinale Kupa Srbije

Prvi deo sezone u takmičenjima pod pokroviteljstvom Vaterpolo saveza Beograda obeležile su izuzetno masovne kvalifikacije za Kup Srbije.

U beogradskim kvalifikacijama za Kup učestvovala je 41 ekipa. U okviru četiri turnira na tri beogradska bazena (Banjica, “Milan Gale Muškatirović”, “Pinki”) odigrano je blizu 100 utakmica. Viđeno je mnogo zanimljivih mečeva, uzbudljivih i korektnih borbi, ni u jednom susretu nije dosuđen nijedan teži prekršaj.

U polufinale Kupa plasirale su se po četiri ekipe.

Kategorija 12-godišnjaka (2005. i mlađi): Zemun, Beograd 1, Partizan 1 i Crvena zvezda
Kategorija 13-godišnjaka (2004. i mlađi): Beograd, Crvena zvezda, Partizan 1 i Zemun.
Kategorija 15-godišnjaka (2002. i mlađi): Partizan 1, Taš, Crvena zvezda i Zemun.
Kategorija 17-godišnjaka (2000. i mlađi): Partizan 1, Partizan 2, Crvena zvezda 1 i Zemun.

Serija polufinalnih turnira, na kojima će u svakoj kategoriji sem četiri beogradske ekipe, učestvovati i po dva predstavnika VS Vojvodine i VS Centralne, Južne, Istočne i Zapadne Srbije počinje krajem februara.

Polufinalni turnir za 13-godišnjake igra se 25. i 26. februara. Polufinala za 12-godišnjake i 15-godišnjake igraće se u istom terminu, 4. i 5. marta. Turniri za najstariju kategoriju (2000. i mlađi) zakazani su za 11. i 12. mart.