Đukiću novi mandat predsednika VSB

Skupuština Vaterpolo saveza Beograda izabrala je novog-starog predsednika. Petar Đukić, koji je na mestu predsednika VSB od 2013. godine, je dobio poverenje da i u naredne četiri godine vodi gradsku vaterpolo organizaciju.

Sednici Skupštine prisustvovalo je 14 od 16 delegata, a Đukić je dobio jednoglasnu podršku.

Uz predsednika Đukića Upravnom odboru biće predstavnici Partizana, muškog i ženskog tima Crvene zvezde, uspešni privrednici Bojan Petkovski (Bosal), Jovan Cvetković (Auto kiler), Velibor Boljevac (Mašina sekjuriti), Srđan Bukelica (AMSS), Nikola Milisavljević i Jovan Perišić.

Predsednik Nadzornog odbora je advokat Predrag Pantelić, a predsednik Stručnog saveta Zoran Mijalkovski.

Generalni sekretar VSB će, kao i u prethodnom mandatu, biti Milan Marjanović.

Na sednici će dogovoreno da se na Vaterpolo savezu Srbije predloži formiranje komisije VSS koja bi razmotrila mogućnosti finansitanja klubova iz budžetskih i vanbudžetskih sredstava. Još jednom je istaknuto da VSB odlično sarađuje sa Sekretarijatom za omladinu i sport Grada Beograda i sekretarom Slavkom Gakom.

Usvojeni su finansijski izveštaji, kao i kriterijumi za finansiranje klubova iz gradskog budžeta za ovu godinu.