Počinju kvalifikacije za pionirsko Prvenstvo Srbije

HalaPinki_IB_03-3057732-2_620x0Predstojećeg vikenda počinju beogradske kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za pionire (2005. godište i mlađi).

Učestvovaće čak 13 ekipa, koje su podeljene u četiri grupe. Nadmetanje će biti održano u bazenu “Pinki”.

Sastavi grupa

Grupa A: Zemun 1, Singidunum, Novi Beograd 011.
Grupa B: Beograd 1, Taš, Zemun 2, ŽVK Crvena zvezda.
Grupa V: Partizan 1, Beograd 2, Dorćol.
Grupa G: BVK Crvena Zvezda, Stari Grad, Partizan 2.

Od 19. do 21. maja biće održano takmičenje u grupama A i V, nedelju dana kasnije na programu su mečevi grupe B i G.

Raspored prvog vikenda

Petak, 19. maj: Singidunum – Novi Beograd 011 (20.30), Beograd 2 – Dorćol (21.30)
Subota, 20. maj: Zemun 1 – Singidunum (16.30), Partizan 1 – Beograd 2 (17.30)
Nedelja, 21. maj: Zemun 1 – Novi Beopgrad 011 (16.30), Dorćol – Partizan 1 (17.30)

(Organizator ima pravo da napravi drugačiji raspored)

Finalni turnir gradskih kvalifikacija od 16. do 18. juna

Prvoplasirana ekipa iz svake grupe plasiraće se u polufinale Kupa Srbije. Od 16. do 18. juna biće odigran finalni turnir beogradskih kvalifikacija, na kome će biti određen konačan plasman, bitan za raspored u polufinalu, u kome će sem četiri beogradska kluba učestvovati po dve ekipe iz VS Vojvodine i VS centralne, zapadne, jugoistočne Srbije.

U prvoj polufinalnoj grupi takmičiće se prvoplasirani i četvrtoplasirani iz beogradskih kvalifikacija, pobednik u regionu VSCJZS i drjugoplasirani u kvalifikacijama VS Vojvodine. Drugi polufinalni kvartet čine drugoplasirani i trećeplasirani iz kvalifikacija VS Beograda, pobednik u takmičenju VS Vojvodine i drugoplasirani iz regiona VSCZJS

Polufinalni turniri igraće se 8. i 9. jula, a finale dve nedelje kasnije.
Posebna pravila kvalifikacija za Prvenstvo Srbije za igrače rođene 2005. i mlađe

TEREN: 20 x 16 metara
GOLOVI: 2,15 9 0,74 m
LOPTA: Mini
BROJ IGRAČA: 15 (13 igrača i 2 golmana)
– trajanje četvrtine je 6 minuta, sve pauze između četvrtina su po 2 minuta.
– dozvoljeno je da se u ekipi nalaze i devojčice (mešovite muško-ženske ekipe).
– pravo je isključenog igrača, odnosno njegove zamene, da odmah uđe u igru čim isključeni igrač dođe do zone za ulazak isključenog igrača (nema vremenskog isključenja).
– linija od 5 metara se pomera na 4 metra i nakon prekršaja van linije od 4 metra nije dozvoljen direktan šut na gol. Svako dosuđeno kazneno bacanje se izvodi sa linije od 4 metra (četverac).

Sistem takmičenja:

Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi koje moraju dati pobednika. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju četveraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja četveraca (u skladu sa WP 11.3 koji se odnosi na izvođenje peteraca) kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena 4. četvrtina a bodovanje se vrši na sledeći način:

Pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda,
Pobeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda,
Poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod,
Poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.