Crveno-bele odbranile titulu prvaka Srbije

Vaterpolistkinje Crvene zvezde odbranile su titulu šampiona Srbije.

Crveno-bele su u drugom meču finala poražene u Novom Sadu od Vojvodine rezultatom 13:12, ali su zahvaljujući ubedljivoj pobedi iz prvog meča od 14:6 stigle do nove šampionske titule, četvrte u nizu. Treće mesto pripalo je ekipi Vračara, koja je dva puta savladala Taš 2000, sa 20:6 i 12:3.

Nije bilo realno da Vojvodina nadoknadi veliki zaostatak iz prvog meča, kada je tim iz Beograda slavio sa osam golova prednosti. Najefikasnija u Novom Sadu bila je igračica domaćih, Jelena Vuković, sa sedam golova. Kod Zvezde su po tri postigle Teodora Rudić i Nina Josifović.

Vojvodina – Crvena zvezda 13:12 (3:2, 3:3, 2:3, 5:4)

VOJVODINA: Travar, Švec 1, Avdić 3, Moćan, Trobonjača, Prica, Šošić, Mandić 2, Rončević, Vuković 7, Telečki, Mandić. Trener: Drezgić.

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Maksimović, Đukić, Ćorović 2, Rudić 3, Ilić, Novaković 2, Kaplarić 2, Josifović 3, Damnjanović 1, Ivković 1, Zgonjanin, Radojčić. Trener: Vujadinović.