PS (2000): Dva Partizana na fajnal foru

Na finalnom turniru Prvenstva Srbije za mlađe juniore (2000. godište i mlađi) učestvovaće dva beogradska kluba – Partizan 1 i Partizan 2.

Polufinalni turniri za 17-godišnjake odigrani su u Šapcu i u Novom Sadu.

U izjednačenoj grupi u Novom Sadu turnir su sa po šest bodova završili Partizan 1, Radnički i Dunav, pa je odlučivao skor u međusobnim duelima. Crno-beli su u krugu ove tri ekipe bili najuspešniji, ispred Radničkog, dok je treće mesto zauzeo Dunav, koji nije prošao dalje. Četvrti je bio drugi predstavnik VS Beograda, Zemun.

Prvo mesto u grupi u Šapcu pripalo je subotičkom klubu Spartaka Prozivka, a o drugoj poziciji odlučivao je beogradski derbi u trećem kolu. Partizan 2 je pobedio Crvenu zvezdu sa 8:6 i obezbedio ulaznicu za fajnal for.

Grupa u Novom Sadu

Prvo kolo: Partizan 1 – Zemun 21:11, Dunav – Radnički 3:11
Drugo kolo: Radnički – Partizan 1 3:11, Dunav – Zemun 9:4.
Treće kolo: Dunav – Partizan 8:5, Zemun – Radnički 5:9.

Plasman: Partizan 1, Radnički, Dunav po 6, Zemun bez bodova.

Grupa u Šapcu

Prvo kolo: Spartak Prozivka – Partizan 2 10:6, Crvena zvezda – Šabac 14:3.
Drugo kolo: Spartak Prozivka – Crvena zvezda 7:6, Šabac – Partizan 2 6:18.
Treće kolo: Partizan 2 – Crvena zvezda 8:6, Spartak Prozivka – Šabac 20:1

Plasman: Spartak Prozivka 9, Partizan 2 6, Crvena zvezda 3, Šabac bez bodova

Na finalnom turniru 15. i 16. jula igraće Partizan 1, Radnički, Spartak Prozivka i Partizan 2.